Ilbay Taşbilek’ten 13 köye konuşma

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek yapılan çalışmaları yerinde beslemek ve vatandaşlarla bire bir araya katılmak üzere sürdürdüğü köy ziyaretleri çerçevesinde Yağmurdere Vadisi’nde bulunan 13 köyü mülakat etti.

Vali Taşbilek, Yağmurdere Vadisi’nde kâin Şephane, İkiz, Kayabaşı, Esenler, Yağmurdere, Kötü Yuvalı, Üst Yuvalı, Beşoba, Akocak, İncesu, Çorak, Bandırlak ve Yayladere köylerini musahabe etti. Ziyaretler çerçevesinde muhtarlar ve köy halkıyla ayrımsız araya gelen Ilbay Taşbilek, vatandaşların taleplerini kulaktan yetkililere eksikliklerin düzeltilmesi ve taleplerin değerlendirilmesi üzere emir verdi.

Köylerde mevcut züğürt, babasız, buğulanmış ve eksikli vatandaşlarla alelhusus ilgilenen Ilbay Taşbilek, yanına mevrut çocuklarla dostane yazar, oyuncak bağış etti.

Sürdürdüğü köy ziyaretleri ile ilişkin değerlendirmede kâin Gümüşhane Valisi Taşbilek, ” Vatandaşlarımızla hasbihal etmek, dertlerini sıkıntılarını yerinde kabul etmek, ihtiyaçlarını yerinde belirleme edebilmek, yaptığımız yürüttüğümüz işleri yerinde izleme edebilmek, hem üstelik güzel vatandaşlarımızın evire çevire sıcaklığını, ev sahipliğini hissederek köylerine ve evlerine mihman kalkışmak için ziyaretlerimizi yapıyoruz. Bugün üstelik 13 köyümüzü görüşme ettik ego bu açacak ile köylerimizde bizi çok özden konuk eden muhtarlarımıza ve onlarla beraber değerli vatandaşlarımıza genişlik kalbi teşekkürlerimi iletiyorum. Devletimiz vatandaşlarımızın emrinde. Vatandaşlarımızın rastgele tip sıkıntısı bizim üzere önemli. Bu bağlamda ziyaretlerimizin birlikte sıkıntıları ve sorunları tespit yazar ivedilikle nakız noktasında son odaklı olduğunu anlatmak istiyorum” dedi. – GÜMÜŞHANE

Share: