Iğdır’da artan hırsızlık vakaları vatandaşı canından bezdirdi: Evin önünden başmak çalıyorlar

Iğdır’da sonuç benzeri ay içerisinde mütezayit hırsızlık vakaları nedeniyle canlarından bezgi vatandaşlar, duruma ilişik hal bekliyor.

Son zamanlarda hırsızlık olaylarının arttığı Iğdır’da, hırsızlar evlerin önündeki ayakkabılara de ayn dikti. Narven Mahallesi’nde, bahçelerinin içerisindeki bozuk evlerinde kızının bisikleti çalınan Saime Arga, evlerinde üstelik oturmaktan korktuklarını belirterek, “Gece saat 11 ile 12 sıralarında, ego karşı tarafta evde oturuyordum. Geldim, baktım, evin kapısı biraz açık. İçeri girer girmez şüphelendim. Evi tıpkı kontrol ettim, baktım, eşyaların hepsini dağıtmışlar. Kızımın bisikleti içerideydi, onu çalmışlardı. Polisler geldiler iyi olsunlar, görevlerini yaptılar. Mahalleden arkadaşların sebebiyle, ipuçları sayesinde bisikletimi arayıp bulduk. Tallahi tığ hırsızlardan çok şikayetçiyiz, çokça sorumluluk yaşıyoruz. Komşularımızın ayakkabılarını bile çalmışlar. Eve gidip ne varsa çalmışlar. Millet haddinden fazla külfet yaşıyor” dedi.

Saime Arga’nın oğlu Açık Deniz Arga ise mahalledeki geçek etrafında olan demir tellerin hırsızlar aracılığıyla çalındığını söyleyerek, hırsızların çocukların kanala sukut tehlikesini de görmezden geldiklerini söyledi. Arga, “Vallahi biz hırsızlık konusunda çokça teessürat yaşıyoruz. Bu barajın etrafında demirler falan var, onların hepsini söküp götürmüşler. Bizim bisikleti götürüp boyayıp ikinci tıpkısı ağıl getirmişler. Bisikleti tanıyamadım, ayakkabımızı neredeyse kapımızın önünde alıyorlar. Polislere söylüyoruz, polisler hırsızları yakalıyor. Sonraları kâffesi yine azade bırakılıyor. Tekrar bildiğimiz hırsızlar bir mahallede dolanıyorlar, tıpkısı şekilde gelip hırsızlık yapıyorlar” diye konuştu.

Hırsızların özellikle motor ve derrace çaldıkları, çaldıkları malzemeleri de boyadıktan sonradan baştan satışa çıkardıkları belirtildi. – IĞDIR

Share: