Icra Vekili Aristokrat, ‘Alparslan’, ‘Fatih Şehriyâr Mehmet’ ve ‘Tayyip’ isimlerinin olduğu eve ziyarette bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Işıklar Mahallesi’ne anbean, bölgede maruf ve ‘Hamo Koca’ kendisine bilinen ‘barış elçisi’ Mehmet Arslan’ı, oğlu esbak ahit DÜRÜST Öğür Diyarbakır Saylav adayı ve iş kadını Tahsin Arslan’ın evinde konuşma etti. Icra Vekili Aristokrat, ziyarette isimleri ‘Alparslan’, ‘Fatih Padişah Mehmet’ ve ‘Tayyip’ olan çocukları sevdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, mütenevvi temaslarda çıkmak üzere geldiği Diyarbakır’da beraberindeki Vali Yüksek İhsan Su, 59, 60, 61 ve 62’nci hükümet döneminde Besin, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevini eden YANLIŞSIZ Öğür Diyarbakır Saylav Dr. Mehmet Mehdi Eker, SELIM Tümen Diyarbakır milletvekilleri Oya Eronat, Ebubekir Bal, DÜRÜST Parti Nevşehir Mebus Mustafa Güllabi, Bismil Kaymakamı Enver Kağan Zengince, Diyarbakır İl Güven Müdürü Fatih Kayaç ile Bismil ilçesine kapalı rustik Işıklar Mahallesi’ne gitti. Bakan Aristokrat ve beraberindekiler bölgede ‘Hamo Koca’ kendisine aşina ‘sulh elçisi’ Mehmet Arslan’ı, oğlu 2015 seçimlerinde YANLIŞSIZ Tümen Diyarbakır Saylav adayı olan iş kadını Tahsin Arslan’ın evinde ziyaret etti.

Aslan ailesi ve berenarı neşeli bire bir ansambl aracılığıyla coşkuyla karşılanan Vekil Aristokrat ve beraberindekiler, misafirlerin ağırlandığı odada dostane edip çay içti. Derin sohbetin peşi sıra Kur’an-ı Eli Açık tilavetini beraberindekilerle alay malay dinleyen Vekil Aristokrat, yakarış ederek, “Tanrı razı olsun, Tanrı akseptans etsin. Cenab-ı Tanrı hepimizin yardımcısı olsun. Bizlere çok yakarış edin ve duaya ihtiyacımız var. Safer ayına girdik, belaların dağıtıldığı aydır bu kamer. Onun amacıyla çok kurban bölmek geçişsiz, çokça yakarış emretmek geçişsiz ve çok birbirimiz amacıyla ferah düşünmek geçişsiz” dedi.

Icra Vekili Soylu’nun açıklamasının peşi sıra mütekellim barış elçisi ve Bismil Ekincilik Odası Başkanı Mehmet Arslan birlikte, “Cenabıhak hepinizden razı olsun. Geldiğiniz için hepinize teşekkürname ederim. Tanrı hepiniz ile bu arada olsun” diye niteleyerek konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindekileri ağırlamada Hamo Ağabey namına tanıdık Mehmet Arslan’ın çocukları ve torunları dahi bulundu. Bilindiği kabil Hamo Ağabey 56 çocuk ve 300 toruna sahip.

Hamo Ağa’nın yer büyük oğlu olan Tahsin Aslan’ın torunlarının isimleri bile Vekil Aristokrat’nun ilgisini çekti. Tahsin Aslan zat torunlarını Vekil Soylu’ya tanıtırken, “Biri Alparslan, biri Fatih Şehriyâr Mehmet biri üstelik Tayyip” deyince İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, çocukları sevdi.

Çevre köylerden, Bismil’den ve Diyarbakır merkezden gelen canlı Icra Vekili Aristokrat’ya kırıcı deste ve bağıntı gösterisinde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat ve beraberindekiler elan sonradan bölgeden ayrıldı. – DİYARBAKIRShare: