İçişleri Bakanı Soylu Gaziantep’te

İçişleri Bakanı Soylu Gaziantep’te

Bakan Aristokrat, “Ekol önlerinde uyuşturucu satanların ayaklarını kırın diyorum”

GAZİANTEP – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Gaziantep’te planlı “Arz iyi uyuşturucu polisi ana projesi” çerçevesinde planlı programa katıldı. Bakan soylu uyuşturucu üstüne yaptığı talimatı üsteleyerek, “Meslek önlerinde esrar satanların ayaklarını kırın” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat Gaziantep’te düzenlenen ‘Yeryüzü dolgunca uyuşturucu Polisi asıl projesi’ programda konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delimsirek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya başarılı çalışmaları zımnında teşekkür ederek, Site güvenliğinin çokça oylumlu olduğunu vurguladı. Şahin, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’yu cesaretinden etraf kutlayarak, şehrin güvenlik sorunlarının milimize edildiğini ifade etti.

Gaziantep Valisi Davut Gül ise, alçak programlarına karşın Gaziantep’e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür ederek, içişleri Bakanlığının kararlarını kentte uyguladıklarını belirtti.

“Avrupa’dahi metal serbest bırakılıyor”

Avrupa’üstelik uyuşturucunun yasallaştığını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bildirme bereketli uyuşturucu polisi esas projesi” çerçevesinde Zaman sizlerle ayrımsız araya gelmeyi iştiyak ettik. Katılımlarınız amacıyla hepinize teşekkür derim. Diyarbakır’birlikte PKK’ya alın sunu işlek ses Hacire anayla başladı. Zaman 4. Sene anneler temas yerde eylem yapıp evlatlarını alıyorlar. Annenin gücü ve inadı başkadır. Allah kimseye bala derdi vermesin. Zaman karşımızda bilcümle evlatları gözdağı fail bir metal belası var. Kimya ve geri hizmet geliştikçe çeşitliliği ve hareketliliği arttı. Tıpkısı haddinden fazla bölgeden başkaa yerlere sevkiyatlar oluyor. Bu illegal yapılara dünyalık lazım. Yıldırı örgütüne dünyalık lazım gözü doymayan ülkeler rahat etsinler diyerek bir nice bölgeyi karıştırıyor. Ama bu kırıcı onları da vurur. BENDE’bile ayrımsız kasabayı tamamen eroin kullanıcılarına metrukiyet etmiş. Almanya’birlikte benzeri yasa teklifi veriyor. Esrarı serbest bırakacaklar. Esrarı evlerinde üretebilecekler. Bunlar kafayı yemişler. Enjeksiyon heybet desteğiyle esrar bağımlılarına caba veriliyor. Avrupa’da narko shoplar var. Narko kafeler var. Avrupa’dahi mızrap normalleşiyor. Bindi verdikleri yıldırı örgütleri mızrap ağı demin kendilerini vuruyor. Güney Amerika’dan kokain Avrupa’ya gidiyor. KÖLE, Irak’a kaos getirdi. Sonra Afganistan barış getireceğim dedi. 17 bin hektar afyon üretimi ÇAKER gelince 300 bin hektara bundan sonra” dedi.

“Esrar satanların ayaklarını kırın dedik akıbet alıyoruz”

Ekol önlerinde metal satanların ayaklarını kırın dediğimizde birilerinin kendilerine kızdığını ama sayede uyuşturucu satıcılarının oranının azaldığını anlatım eden Vekil Aristokrat, “Teröriste ne muameleyi yapıyorsak esrar tüccarlarına bile bire bir muameleyi yapıyoruz. 2021 yılında 22 titrem beyaz zehir yakalandı. Gümrükte yakalananlarla beraber 25 26 tona büyüklüğünde bundan sonra. Eskiden doğudan Türkiye’ye eroin girerdi. Cumhurbaşkanımız anca benzeri ferman ortaya koydu kim, sınırda ve yapılan çalışmalarla demin uyuşturucunun yüzdelik 74’ünü Balkı, Van ve Hakkari’de yakalıyoruz. Deminden Akdeniz hattından Avrupa’ya geçirmeye çalışıyorlar. Şimdi metanfetamin ile karşı karşıyayız. Okulların uğrunda eroin satanları görürseniz ayaklarını kırın dediğimde bana kızıyorlar. Maden kullanan hangi büyük hastalıkla karşı karşıya ise aileleri birlikte nazik maslahat yaşıyorlar. Biz bu ailelere sırtımızı mı dönecektik. Amma bunu anlamayanlar o evladın derdini anlamayanlar bu koca bu lafları illet ediyor derler. Bunu gine söylüyorum uyuşturucuyu ekol önlerinde kim satıyorsa ayaklarını kırsınlar kırsınlar. Bu tedbirler yardımıyla esrar ticareti düştü. Biz serencam alıyoruz. Üzerinde benzeri gram birlikte yakalasak denetim yaparak iş yapıyoruz. Takkadak kolluk kuvveti yetmez aha bunun üzere bu uygulamaları yapıyoruz. Eroin kullananların yüzdelik 79’u hempa insan dosttan alışıyor. Eğer tığ annelere evlatların tavırlarını anlatabilirsek son alabiliriz. İşte bunun için bu projeyi yaptık. 1 milyon 90 bin anneye ulaştık. Aileler bu sekte karşısında serbest değildir. Lütfen uyuşturucu kullanan ve satanı görünce ihbar edin. Göreve gelmeden geçmiş cezaevinde 36 bin dirilik varken göreve geldikten sonradan 117 bin metal satıcısı cezaevinde mücadelemiz bitmeme edecek. Tığ onları yakaladıkça kötü yaymalarını engelliyoruz. 86 bin kullanılmayan bina yıktık. Çünkü maden merkezi haline geliyor. Parklarda bile esrar kullanılıyor. Onları üstelik ışıklandırıyoruz” şeklinde konuştu.

“Kadına çabukluk sözleşmeyle ilişkin değil”

İstanbul Sözleşmesinin kaldırılmasının arkası sıra kâh çevrelerin kadın cinayetlerinin artacağı görüşünün makul olmadığını söyleyen Bakan Aristokrat, “390 milyon köken kenevir yakaladık. Lice ve Bingöl’dahi bu dünyalık olarak PKK’ya gidiyordu. Bununla 287 bilyon lira gelirlerinin önüne geçtik. Kadına şiddette üstelik bir şekilde savaş ediyoruz. Alçak iş yapıyoruz. Elden tedbir yetmiyor. Erkeklerinde bilgilendirilmesi gerekiyor. Kadına ahali kalkamaz eğitimi veriyoruz. KADES programı ile tuşa bastığınızda 4-5 dakikada polis güçleri geliyor. Kapalı çiftlerin ayaklarını elektronik alet yerleştiriyoruz. İstanbul sözleşmesi kaldırıldığında kıya artacak dediler bu işin sözleşmeyle ilgisi yok. Azalış var şuanda. Tığ bu işin üstesinden geleceğiz. Ağır çalışmalarımız var” diye niteleyerek konuştu.

Programa katılan vatandaşlara eroin ve bağımlılıkla uğraş sunumları yapıldı.

Share: