İçişleri Bakanı Aristokrat Kırklareli’nde konuştu: (3)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Maden satıcılarının ayaklarını kırın diye niteleyerek ben polislerime söyledim. Bana o antlaşma kızdılar. Çokça kemiksiz söyleyeyim. Hiçbir şekilde müsamahamız yoktur. Tıpkı şekilde devam ediyoruz. Gereğini adına getireceğiz. Kimseye müsamahamız namevcut” dedi.

Aristokrat, Kırklareli kent merkezinde planlı mitingde yaptığı konuşmada, dünyadaki krizden tekmil ülkelerin etkilendiğini Türkiye’nin mukteza tedbirleri aldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hep gelişigüzel Türkiye’nin rastgele makule zorluğu yeneceğini belirten Vekil Aristokrat, ortak akılla vatandaşları zorda bırakmamak için ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı.

Dünyadaki krizi Türkiye’nin fırsata çevireceğini anlatım eden Soylu, “Bu krizde Avrupa debelenmeye bitmeme ederken tığ bu krizden çıkıp bunu tıpkısı fırsata döndüreceğiz ve Avrupa’yı bile peşimize takacağız bunu de göreceksiniz. Bunu üstelik liderimiz sağlayacak. Bize emniyet edin, güvenin.” dedi.

-“Kimseye müsamahamız namevcut”

Türkiye’nin uyuşturucuyla mücadelesini hareketli ve kudretli benzeri şekilde sürdürdüğünü anlatım fail Soylu, bu mücadeleye “kafasını” koymuş tıpkı adam olduğunu vurguladı.

Uyuşturucuyla mücadelede seçkin yere, gelişigüzel temel müdahale ettiklerini belirten Bakan Aristokrat konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Eroin satıcılarının ayaklarını kırın diye niteleyerek ego polislerime söyledim. Bana o ahit kızdılar. Çokça kemiksiz söyleyeyim. Tek şekilde müsamahamız yoktur. Aynı şekilde bitmeme ediyoruz. Gereğini hesabına getireceğiz. Kimseye müsamahamız namevcut. İki kamer sonradan yeniden geleceğim, göreceksiniz hangi olacak. Tükenik mı? Sokakları kimseye bırakamam. Kimesne, kim vatandaşımızı, ki bizim büyüklerimizi, kardeşlerimizi zehirlemeye çalışırsa feleğini ters çevirmeyen namerttir, namerttir, namerttir…

2016’de uyuşturucudan ölen birey sayısı 941 kişiydi. Zaman 270 kişiye kadar düşürdük. Bu mücadelemiz devam edecek. Okulların uğrunda bu melaneti satarlardı şu anda. Tek tanesinin değme tarafı baskı altına aldık. Yıllardan beri kadem attırmıyoruz, aşama attırmayacağız.”

-“Metal rotası değişti”

Amerika’nın senelerce Afganistan’de maden ürettiğini ve dünya pazarına gönderdiğini ileri süren Aristokrat, “Demin uyuşturucunun rotası döndü. Akdeniz’den, denizlerden gitmeye çalışıyor. Vaktiyle uyuşturucunun Türkiye’ye girerken doğudan yüzdelik 30’u yakalanırdı, yüzdelik yetmişi batıya gelirdi. Demincek yüzde 73’ünü Hakkari, Van ve Ağrı’dahi yakılıyoruz. Kalın Kafalı kalanını burada yakalamaya çalışıyoruz. Siz bize inanma edin. Hamle attırmayınız.” dedi.

“Kamer zahir simge olursa gideriz”

Aristokrat, Bangladeş ziyaretine dahi değindi.

Türkiye’nin Bangladeş’te kamplarda kalanlara üstelik arkalama elini uzattığına belen fail Aristokrat, bu kamplarda 1 milyon insanın yaşadığını söyledi.

Bangladeş’in sığınmacılar için bire bir adada dinlenme kampı yaptığını fakat sığınmacıların bu alana görevlendirmek istemediklerini anlatan Aristokrat, “Bangladeş bunlara aynı ada yapmış, 350 milyon dolar üstelik mülk harcanmış. Bunları oraya geçirmek istiyor, bunlar akseptans etmiyorlar. Bütün temsilcilerle oturduk konuştuk, ne dediler biliyor musunuz? Bu alay bize balaban bire bir yükümlülük ve sorumluluktur. Tamam. ‘Ay kemiksiz alem oraya dikilirse tığ oraya gideriz’ dediler. Buradan binlerce kilometre öteden insanların bu Anadolu coğrafyasına bittabi ama lacerem bire bir beklenti bağladıklarını izah etmek istiyorum.”

(Bitti)

Share: