İçişleri Bakanı Aristokrat, Gaziler Günü programında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Cumhuriyet’in 100’üncü yılının kutlanacağı 29 Teşrinievvel 2023’te Türkiye sınırları zarfında tek benzeri yıldırıcı kalmaması üzere uğraş ettiklerini söyledi.

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Türkiye Gaziler ve Martir Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) marifetiyle Pursaklar’de planlı programa katılan Aristokrat, şehitleri ve gazileri katiyen unutmadıklarını, onların emanetine eş çıktıklarını belirtti.

Soylu, Türk milletini, köklerinden, şehitlik ve yiğitlik anlayışından, ahlakından, ocak yapısından koparmaya çalışanların bulunduğunu anlatım ederek, “Belki bizden daha çok paraları, haddinden fazla nazik yaymaca bütçeleri var. Terör örgütlerinden LGBT derneklerine büyüklüğünde ihtimal seçkin makule organizasyonu kullanıyorlar ama manevi bariyeri bir soy aşamıyorlar. Gazilerin ve şehit ailelerinin ortaya koyduğu inancı, imanı aşamıyorlar, Allah’ın izniyle aşamayacaklar.” diye konuştu.

Terör örgütü PKK’nın bundan sonra “saklanacak mapushane aradığını” dile getiren Aristokrat, “Hemen akıbet iki ayda Aziz Kuşatma Operasyonu ile neredeyse onları sindirmediğimiz, püskürtmediğimiz vadi kalmadı.” dedi.

Soylu, teröristlerin mağaralardan çıkamaz ağıl geldiğini söyleyerek, “Terör örgütünün Türkiye içerisindeki sayısı 120’nin altına düştü. Eskisi kadar temas yerde fink atamıyorlar. Bize hava attıkları Tendürek Dağı’nda bire bir bir tane PKK teröristi namevcut, Tendürek arı sili.” ifadelerini kullandı.

Karadeniz Bölgesi’nde, Mersin’den Hatay’a, Osmaniye’den Gaziantep’e, Kahramanmaraş’tan Adıyaman’a kadar Amanos Dağları’nda bire bir biricik terörist kalmadığını kaydeden Aristokrat, “Tanrı felek edecek, 2023 yılı 29 Ilk Teşrin yani Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında milletimize sözümüzdür, Tanrı izin verecek, kahramanlarımızla beraber bu ülkenin içerisinde tıpkısı yegâne terörist kalmayacak, seçme canip arı sili olacak.” şeklinde konuştu.

“BENDE, terör örgütü PKK ve PYD’ye 2 milyar dolar müzaheret yapmıştır”

Bakan Aristokrat, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde defans sanayisi ve asayiş güçlerinin profesyonelleşmesi noktasında alınan mesafeye belen ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fakat düşmanlar ve hainler fırsat kollamaktadır. Serencam 3 yılda ESIR, yıldırı örgütü PKK ve PYD’ye 2 milyar dolar özlük bütçelerinden yardım yapmışlardır. Amerika Senatosundan müzaheret yapmışlardır. Yıldırı örgütünün Amerika ve Avrupa vasıtasıyla yeryüzü çokça desteklendiği ahit diliminde terör örgütüne genişlik şişman darbeyi vurduk. Sadece terör örgütünü mağlup etmiyoruz, yemeden içmeden terör örgütünün aklıyla, psikolojisiyle onu mahkum etmeye çalışmıyoruz, tıpkısı zamanda terör örgütünü destekleyen, bize müttefik gibi hasıl Amerika ve Avrupa’yı da yenmiş ediyoruz, yenmiş etmeye bitmeme edeceğiz.”

Aristokrat, Türkiye’nin bölgesindeki sorumluluğuna dikkati çekerek, “Sorumluluğumuz 780 bin kilometrekarede kalmaz, Amerika ve Avrupa’ya Irak’tan birlikte elini çekmece gücünü göstermeliyiz, Suriye’den birlikte elini çekmece gücünü göstermeliyiz, Afganistan’dan bile Pakistan’dan dahi.” dedi.

“O siyasi partinin içerisindeki hiçbir kimseye siyaset etme hakkı vermezler”

Icra Vekili Aristokrat, sabık günlerde HDP’li bir kişinin 15 yaşındaki kız çocuğunu terör örgütü PKK’ya kaçırmaya çalıştığını belirterek, şöyle konuştu:

“Dünyanın neresinde, kaslı olsun, ufak tefek olsun, ne ülkesinde eğer hakeza tıpkısı çizgi olsa o politik partiye değil siyaset ika hakkı, o siyasi partinin içerisinde olan tek kimseye yöntem ika hakkı vermezler. Divan 1 Ekim’birlikte açılacak, o siyasal partinin mensupları gelecekler, TBMM’de oturacaklar. Terörle mücadelede elimizden geleni yaptığımız için, samimiyetimize inandığınız için yüz yüze geldiğimizde bugüne kadar ne bire bir şehit ailesinden hangi ayrımsız gaziden genişlik ufak aynı sitem sesi birlikte duymadık ama tıpkısı bir tane sitem sesi duyuyorum: ‘Bunların Meclis’te hangi işi var?’ diye niteleyerek sabahtan akşama büyüklüğünde bu ülkede sitem sesi duyuyorum.”

“PKK’nın politik örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır”

Gelecek sene yapılacak seçimlere işaret eden İçişleri Bakanı Aristokrat, şunları kaydetti:

“PKK’nın siyasi örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır. CHP’ye ve özge bütün siyasal partilere şantaj yapmaktadırlar. Hakaret ediyorlar, sessiz kalıyorlar; ‘Bizsiz bunu yapamazsınız.’ diyorlar, ağızsız kalıyorlar; ‘O koltuklarda oturuyorsanız, o ihaleleri alıyorsanız, sebebi biziz.’ diyorlar, ağızsız kalıyorlar. Türk siyaseti, Amerika vesayetinden sonraları, Avrupa’nın vesayetinden sonradan ilk kez önümüzdeki intihabat için PKK vesayetinin altında şu anda inim inim inlemektedir. 2023 seçimlerine giderken, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına giderken, sabır edilebilmesi mümkün değildir. TBMM’ye o insanlar kadem attığı sürece, o Gazi Meclis’in ruhu azap çekmektedir. Onların, oranın etrafına bile gelememesi gerekmektedir ama maatteessüf ellerindeki imkanlar, anne ihtilaf dahil başlamak üzere, ‘Aman seçimi kazanalım da kimle olursa olsun.’ denilen iş, bire bir zamanda büyükelçilerle bu arada oturdukları o anlaşmaların tamamını bu millete aynı şantaj adına kullanmaktadırlar.”

Süleyman Aristokrat, Türk milletinin, 2023 seçimlerine giderken PKK ve HDP’nin bu şantajını kabul etmeyeceğini ve zaruri cevabı vereceğini söyledi.

“Değil vatanın benzeri parçasını, çakıl taşı taşını üstelik vermedik, vermeyeceğiz”

Nazik Kontak Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici birlikte Türk askerinin, “ölürsem martir, kalırsam gazi” anlayışıyla cepheden cepheye koştuğunu belirterek, “Üstünde yaşadığımız topraklar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti dahi martir kanlarıyla sulanmıştır, şehit kanlarıyla alınmıştır. Onun üzere bu vatanın ayrımsız bedeli yoktur. Değil vatanın bir parçasını, aynı çakıl taşını bile vermedik, vermeyeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin akıbet yıllarda terörün kül unsurlarıyla mücadele ettiğine ve nazik başarı sağladığına dikkati çeken Destici, “Bu coğrafyada olduğumuz sürece bize saldırmaya devam edecekler amma onlar hangi yaparlarsa yapsınlar, tığ üstelik dünya var berenarı bu coğrafyada olacağız ve ay örtüsüz desise bayrağın altında bağımsız milletvekili ve hür şekilde yaşayacağız.” şeklinde konuştu.

Programın böylecene Rum Ajansı Genel Müdürü Başkomutan Karagöz’ün bile aralarında bulunduğu ara sıra iletişim araçları mensupları ödüle layık görüldü.

Programa kâh milletvekilleri, Pursaklar Belediye Reisi Ertuğrul Okkalı, Ankara Itimat Müdürü Servet Yılmayan, TÜGŞAV Genel Başkanı Lokman Aylar ile gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Share: