İBB Başkanı İmamoğlu’ndan İstanbulkart sahiplerine 29 Ekim uyarısı: Kartlarını kişiselleştirmeyenler ücretsiz ulaşımdan faydalanamayacak

Milli ve dini bayramlarda toplu ulaşıma ücretsiz yanılmak amacıyla İstanbulkartlarda ‘Kişiselleştirme’ işleminin yapılması zorunlu ağıl getirildi. Konuyla ilişkin içtimai iletişim araçları hesabından aynı paylaşım yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Milli ve dini bayramlarda İstanbul’da ücretsiz toplu ulaşım hizmeti sağlıyoruz. Bu hak hoppadak TC vatandaşlarını ve doğruluk sahibi yabancıları kapsıyor. Bu kapsamın dışındakiler 29 Ilk Teşrin itibariyle ücretsiz ulaşımdan faydalanamayacak” ifadelerine yer verdi.

SON DÖNEM 29 EKİM

İmamoğlu, açıklamasının devamında bu genişlik dışında kalanların 29 Ekim itibariyle ücretsiz ulaşımdan faydalanamayacağını belirtti.

İşte İmamoğlu’nun o paylaşımı;

İBB DENEYLI NASIL KİŞİSELLEŞTİRİLİR?

İstanbullular, laedri kartlarını İstanbulkart Etkin uygulaması üzerinden ‘Kişiselleştirme’ yapılabilir.’Kişiselleştirme’de son zaman 31 Meyan 2022. İstanbullular sonunda , ulaşım ilkin olmak için İBB’nin birçok iştiraklerinin kampanyalarından, kartını kişiselleştirenler özel adına yararlanabilirler.Share: