İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sunulan hapis cezası kararına birçok siyasetçiden reaksiyon geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Efdal Seçim Yerleşmiş üyelerine taşlama ettiği iddiasıyla yargılandığı davanın değişmeyen duruşması bugün görüldü. Mahkemeye 16.00’a büyüklüğünde açıklık veren mahkeme heyeti, yeniden toplandıktan sonra duruşmayı başlattı. Karar amacıyla 30 zaman daha duruluk veren mahkeme heyeti, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 2 yıl 7 ay 15 dönme mapus cezasına çarptırılmasına karar verdi. Değişmeyen sonrası birçok politik tepkilerini sosyal medyadan ortaya koydu.

MANSUR KILOLU: DOĞRUDAN YANA OLACAĞIZ BAŞKANIM

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Okkali toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Bugün alınan değişmeyen adil ve hukuktan bağımsızdır. Tek siyasi çıkarın, halkımızın iradesinden üstün olmasını kabul etmiyoruz. Ahali ele çıktığımız bu yolda tığ daima aracisiz yana olacağız Başkanım” dedi.

SEYİT TORUN: ORGANİZE KÖTÜLÜK

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Komutan Yardımcısı Seyit Torun da yaptığı açıklamada, “Organize engel, siyasal terör… İstanbul’u iki yol kazanan Ekrem İmamoğlu’na sivil darbe yazmak istiyorlar. Hangi yaparsanız yapın: Başaramayacaksınız! Korkmuyoruz: Zarar kaybedecek, ahali galip gelecek. Sarayın değil, halkın iradesi kazanacak” ifadelerini kullandı.

AĞIRALİOĞLU: DEĞIŞMEYEN YERSİZ VE ADALETSİZDİR

Karara İYİ Fırka cephesinden üstelik reaksiyon geldi. İYİ Öğür İstanbul Mebus Yavuz Ağıralioğlu, “Ülkemiz, siyasallaşan yargıdan ve hukukun siyasete haksız müdahalelerinden çok çekmiştir. İBB Başkanımız Ekrem Bey’e sunulan nahak değişmeyen, boş ve adaletsizdir. Bu garip hevesler, kavim vicdanında her ant mahkûm olur! Herhangi Bir şartta, seçkin devir ve bütün için HakHukukAdalet…” açıklamalarında bulundu.

Share: