Hisarcıklıoğlu: Dünyadaki borsalarla yarışır arkaç geldik

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Dünyadaki hep borsalarla yarışır hale geldik. Bugün itibariyle Karaman Tecim Borsası, batıdaki Londra’daki İngiltere, Berlin ve Fransa’daki hep borsalarla tıpkısı standartta hizmet verdiğinin kalitesini almış oldu.” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, zaman Ticaret Borsası Ekincilik Ürünleri Lisanslı Depoculuk  şirketinin küşat törenine gelmek üzere Karaman’a geldi. İlk kendisine Karaman Valiliği ziyaret fail Hisarcıklıoğlu, elan sonraları küşat törenine katıldı. Hisarcıklıoğlu, Karaman Tecim Borsası’nın İngiltere ve Fransa’daki borsalarla aynı standartlarda bakım verdiğini belirterek şunları söyledi:

“Dünyadaki hep borsalarla yarışır arkaç geldik. Zaman itibariyle Karaman Tecim Borsası, batıdaki Londra’daki İngiltere, Berlin ve Fransa’daki bilcümle borsalarla ayrımsız standartta bakım verdiğinin kalitesini almış oldu. Bundan muhit onları kutluyorum. Bu görevler bedava yapılıyor, dünyalık pul bulunmayan haberiniz olsun. Tamamıyla cepten harcıyoruz. Kime gitmek üzere, Karaman’a çalışmak için. ‘Niye yapıyorsunuz?’ diyorlar. Sunturlu bir küçümseme var; ‘insanın sunu hayırlısı insanlara hayır olandır’. Deminden benzeri yaşadığımız acun tıpkısı birlikte hamur benzeri acun var. Eğer orada sınıfı boşlamak istiyorsan, burada insanlara hayır hareket yapacaksın. İşte bizim yer büyük ticaretimiz. ‘Kayserili sen emeksiz gelişim yapmazsın?’ diyorlar. Akıllıcasına yapmam. Bu aha tecim var kardeşim. Allah razı olsun, bakış ve borsa başkanlarım şehirlerinde, ‘ekonomiyi lacerem kalkındırırız, pekâlâ benzeri kişiye henüz fazla istihdam imkanı sağlarız ve sanayici üyelerimizin önünü açarız’ diye bu kapsamda çalışıyorlar”

Türkiye’nin domestik otomobili TOGG üzerine dahi açıklamalarda mevcut Hisarcıklıoğlu, “Tanrı kader ederse 2017’birlikte görevini üstlendiğimiz TOGG’un birlikte yani Türkiye’nin önceki yerel, milli ve bilcümle hakları Türk olan bir otomobili Allah yıldız ederse fabrikasını 29 Ekim’üstelik Gemlik’te açılışını gerçekleştireceğiz. Mart ayında inşallah TOGG’a bilcümle beraber binebileceğiz. Yüzdelik 100 elektrikli, masrafı yok. Normal benzinliye göre albeni kirliliği yok. Kasaba dostu tıpkısı arabaya bilcümle bu arada bineceğiz. Dünyayla bir zamanda. Hep dünyada bir uygulayım bilimi, aynı zamanda Türkiye’ye getirmiş oluyoruz.” dedi. Tören Düzeni konuşmaların arkası sıra tesisin açılışı yapıldı.

Share: