Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Işıklı Gümüşel, 6 yaşındaki kızını evlendirdiği iddiası üzerine konuştu: Proje ürünüdür

İsmailağa Cemaatine kapalı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Vazıh Gümüşel’in kızı H.K.G’yi 6 yaşında evlendirdiği iddiaları gündeme bomba üzere düştü. Eksiksiz Türkiye’nin tepkisini çekici olay, H.K.G.’nin şikayetiyle ortaya artık. Tendürüst kız, 6 yaşındayken imam nikahıyla evlendirildiğini, çocukluğu boyunca her zaman cinsî istismara uğradığını söyleyerek konuyu yargıya taşıdı.

ÇOCUKLARIN ARDINDAN YUSUF ZİYA GÜMÜŞEL DA AÇIKLAMA YAPTI

Tartışma mucit görüngü üzerine Gümüşel’in çocukları benzeri videoteyp yayınlayarak iddiaları yalanladı. H.K.G’nin iki kız ve bire bir eş kardeşi, kardeşlerinin iddialarını redderek, olayın tıpkı rabıta olduğunu söyledi. Kardeşlerin arkası sıra iddiaların merkezindeki ata Yusuf Vazıh Gümüşel’üstelik suskunluğunu bozdu.

HABERLERİ TEZGAH NAMINA DEĞERLENDİRDİ

Gümüşel üstelik çocukları üzere olayın tezgah olduğunu ve kızının ruhsal sıkıntılar yaşadığını öne sürerek, “03.12. 2022 tarihinde BirGün gazetesi ve genel ağ sitesinde Timur Soykan imzasıyla yayınlanan bilgi, şahsımı ve ailemizi garaz göstererek yargılanması başlamamış tıpkı davadaki dalavere iddiaları yayınlayarak bunun üzerinden İslami derece ve yargılara cemaat insanları tahkir etmeye müteveccih tezgâhlanmış benzeri projenin ürünüdür.” ifadelerini kullandı.

Gümüşel açıklamasının devamında şunları söyledi:

“söz konusu haberdeki iddiaların sahibi olan kızımız, İslami ve türel kurallara makul olarak medeni kanunun olmuş saydığı yaşta evlenmiş olup bu konuda ailemizin ve bambaşka kişilerin tek baskısı olmamıştır.

Son yıllarda ailevi mesail cihetiyle ruhsal teessürat dinamik 26 yaşındaki kızımız, kimi yapıların etkisine girerek, eşinin evinden çarpık, bambaşka tıpkısı yerde yaşamaya başlamış ve 12.10.2021 tarihinde anlaşmalı olarak boşanmıştır.

Bu süreçte kızımız, etkisinde olduğu yapıların yönlendirmesiyle habere laf açkı ve mahiyette bazen iddialar ile suç duyurusunda bulunmuş olup hazırlanan iddianamenin önem üzere sunulması masumluk karinesinin ihlalidir.

Tekrar tabir etmemiz gerekirse bu bilgi tamamen iddiadan ibarettir.

Mahkeme süreci bitmeme etmektedir ve tez edilen konuların tersine deliller mahkemeye sunulmuş olup, entelekt sürecinde tekmil gerçekler açıklığa kavuşacaktır.

Biz iki seneden beri kızımızın ve torunumuzun sıkıntılarının üzüntüsünü yaşarken, hakeza meşum tıpkısı vaziyette üzüntümüzün suistimal edilerek camiamızın uğur haline getirilmesi ayrı tıpkı kahir sebebimiz olmuştur.

Şahsımıza ve ailemize, süreci bitmeme fail ayrımsız davanın iddianamesi üzerinden yalan, iftira atan ve hakarette mevcut dirilik ve kurumlar hakkında tamam kanuni yollara başvuracağımızı ifham etmek isteriz.

Sürecin akışı zarfında mahkemelerimizin hakikati ortaya çıkaracağı noktasındaki inancımız tamdır.”

Share: