Hatayspor, Adana Demirspor maçının peşi sıra

Spor Makat Süper Lig’in 5. haftasında misafir olduğu Atakaş Hatayspor’la 1-1 berabere artan Adana Demirspor’un beceri direktörü Vincenzo Montella, sergiledikleri uğraş amacıyla takımını kutladı.

Montella, Kullanılmamış Hatay Stadı’ndaki karşılaşmanın arkası sıra planlı matbuat toplantısında, takımının yarışma sonuna büyüklüğünde tek pes etmeden savaşım verdiğini belirtti.

Karşılaşmanın ilk yarısında gösterdikleri futboldan hoşnut olmadığını nâkil Montella, şöyle konuştu:

“Bando ruhunu yansıtarak tek şekilde pes etmeden gösterdiği mücadeleden dolayı ekibimi kutlamak istiyorum. İlk yarıda sergilediğimiz futboldan on paralık hoşnut değilim. Zira oyunu tıpkısı evet dahi iki pasaj fazla futbolcuyla kurmaya çalıştık. Bunu gerçekte tığ hiç yapmıyoruz. O yüzden bağlantılarımız az buçuk daha farklı oluştu ve rakibe eşkal alanda çok mabeyin verdik. Gerçekte onların sevdiği şekilde geçiş oyununa izin verdik. Değme şeye karşın ilk yarı gol yedikten sonraları birlikte haddinden fazla net iki modül kalıp bulduk ama kaçırdık. İkinci yarıyla alakalı maharet anlamda şunu söyleyebilirim; süreklilik gösterdik. Hiçbir şekilde kendimizi geriye çekmedik. İstediğimiz skoru yakalamaya çalıştık. Sonuna kadar sabırlı ayrımsız şekilde bitmeme ettik. O yüzden bu devamlılığı ve takım oyununu gösterdiğimiz amacıyla futbolcularımı tebrik kartı ediyorum.”Share: