Hatay’da kavgada hayatını kaybeden gencin cenazesi Suriye’ye gönderildi

Hatay’ın Antakya ilçesinde kavgada bıçaklanarak hayatını kaybeden gencin cenazesi defnedilmek için Suriye’nin İdlib kentine gönderildi.

Narlıca Mahallesi’nde daha önceki tartışma yaşadığı gruptakilerce 3 Eylül’de bıçaklanan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 17 yaşındaki Suriye tabiiyetli Faris Muhammed Şike-Büyük’nin cenazesi, Hatay Terbiye ve Araştırma Hastanesi’nden alınarak Antakya Bamyatarlası Kompleksi Camisi’ne götürüldü. Burada gencin yakınlarının bile katılımıyla cenaze namazı kılındı.

Gencin cenazesi, elan sonraları ailesinin yaşadığı Narlıca Mahallesi’ndeki evlerinin önüne getirildi. Burada kılınan cenaze namazına Suriye Yeraltı ve Ihtilalci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Iyi halk-Muslat dahi katıldı.

Gencin naaşı, cenaze namazının peşi sıra defnedilmek için Cilvegözü Cızık Kapısı’ndan geçirilerek İdlib’e gönderildi.

Narlıca Mahallesi’nde Suriye uyruklu Faris Muhammed Hıyanet-Yüksek (17) ile daha geçmiş ağız dalaşı yaşadığı ekip arasında 3 Eylül’de uğraş çıkmıştı. Kavgada bıçakla yaralanan canlı, 112 Ivedi Esenlik ekiplerince kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Valilik, olayın faillerinin kısa sürede yakalandığını açıklamıştı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Müzaheret Vakfı Umumi Başkanı Bülent Sebep, yaşamını yitiren gencin Narlıca Mahallesi’nde dallı güllü annesini ve kardeşlerini görüşme etmiş, aileye başsağlığı dilemişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat da Bülent Yıldırım’ı çökertme telefonundan arayarak aileyle görüşmüş, gencin annesi ve kardeşlerine başsağlığı dileklerini iletmişti.Share: