Hatay’da ameliyatlı KPSS adayı sınava züğürt nakil aracıyla götürüldü

Hatay’ın eşkal Antakya ilçesinde, gücük süre önceki geçirdiği faaliyetler nedeniyle oturamayan emanet, Kamu Personel Latif Sınavı’na (KPSS) züğürt nakil aracıyla götürülerek, sınav salonuna sedyeyle taşındı.

Hatay Büyükşehir Belediyesinden (HBB) yapılan açıklamaya bakarak, ayrımsız süre önceki bel fıtığı ameliyatı olan ilahiyat fakültesi mezunu Merve Vural, doktorunun oturarak sınava girmesini akla yatkın görmemesi üzerine Istimara, Seçilmiş ve Desise Merkezine (ÖSYM) sedye ile sınava girip giremeyeceğini sordu.

Buradan müspet yanıt düz Vural, HBB Esenlik ve Içtimai Hizmetler Kat Başkanlığından yardım istedi.

HBB ekipleri, Vural’ı Odabaşı Mahallesi’ndeki evinden marazlı nakil aracıyla alarak 2022-KPSS Lisans Genel Yetenek ve Genel Ekin oturumuna gireceği Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Bilimi Fakültesine götürdü.

Ekipler, sedye ile araçtan indirdikleri Vural’a sınava gireceği salona büyüklüğünde haremlik etti.

Açıklamada görüşlerine vadi sunulan Vural, sınava hazırlandığı dönemde bel fıtığı ameliyatı tevessül etmek zorunda kaldığını belirtti.

Sınava tıpkı yıldır kırıcı şekilde hazırlandığını ve emeğinin boşa gitmesini istemediğini dile getiren Vural, şunları kaydetti:

“Doktorlar oturarak sınava giremeyeceğimi söylediler. Sedye ile girmemin olabilir olduğunu öğrendim. Elan bilahare beni sınava götürmesi için HBB’ye başvurdum. Onlar bile bu imkanı bize sağladılar. Tanrı devletimizden ve belediyemizden razı olsun. Umarım sınavım de domuzuna sonuçlanır.”Share: