Hatay Büyükşehir’den İstihdama Yönelik Balaban Uyuşma

Hatay Büyükşehir Şehremini Lütfü Savaş, ülkenin zarfında bulunduğu menfi soylu erki tablo ve hükümetin izlediği mülteci politikaları zımnında şişman aynı işsizlik sorunu ile karşı karşıya mütezayit Hatay üzere kocaman ayrımsız girişim attı. HBB ile uluslararası aynı havacılık servis ve terbiye firması olan Toptan Aviation Services Interior ortada binlerce kişiye hisse senedi kapısı açacak istihdam projesini başlatacak uyuşma imzalandı.

HBB Başkanı Lütfü Cidal ve Küresel Aviation Services Interior Umumi Müdürü Zeydan Avangart, projenin ayrıntılarını zaman düzenledikleri basın toplantısı ile duyurdu.

LÜTFÜ CENK: “PROJE KAPSAMINDA BİNLERCE KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK”

Uğraş, yaptığı açıklamada, ” Türkiye’bile aylaklık alelhusus üstelik zinde başıboşluk hepimizin bildiği için tabaka safhada. Bu proje kapsamında kestirmece 3 bin 500 ustalık elemanın ve kayran hizmetleri çalışanının sıkıntılı içi ve dar dışında istihdamına vesile olacağız. 15 Kasım’dan itibaren eğitimlere başlayacağız. Tören Düzeni kapsamında anlaşma imzaladığımız ortaklık, 1 Gücük Ay 2023’e büyüklüğünde 500 kişinin işe alınmasını garanti ediyor” dedi.

EĞİTİMİ BAŞARIYLA TAMAMLAYANLARA İŞ GARANTİSİ

Çekişme, proje ayrıntılarını paylaşarak, “Şirketimiz, proje kapsamında elverişsiz içi ve sıkıntılı dışında havayolu şirketlerinde çalışacak teknik konular ve meydan hizmetleri üzere personele eğitim verecek. Eğitim sonrasında dahi işe alımlar için bize bindi verecek. Eğitimleri başarıyla mütemmim kişilere aksiyon garantisi verilecek. Müracaat koşulları belediyemizin genel ağ sitesinden yayınlanacak” dedi.

Kendisi da bire bir Hataylı olan uçak mühendisi Zeydan Avangart, Hatay’ın sorunlarını yakından izlediğini ve kentteki başıboşluk sorununa bir nebze olsun çözüme dolamak istediğini dile getirdi.

Türkiye’nin genç nüfuslu ayrımsız mutluluk olduğuna değinen Öncü, bu potansiyelin gani değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

ÖNCÜ: “İLK EKİBİMİZİ 1 ŞUBAT 2023’TE İŞE ALMIŞ OLACAĞIZ”

Avangart, “Umarım gençlerimiz bu projeye deste gösterirler. Eğitimlerin tamamlanmasının ardından önceki ekibi işe almış olacağız” diye konuştu.

Açıklamaların arkası sıra tören düzeni imzalandı.

BAŞVURULAR VE EĞİTİM ÜCRETSİZ OLACAK

Başvurular, 10 Ekim’e büyüklüğünde www.hatay.bel.tr adresi üzerinden ücretsiz namına yapılabilecek.

Eğitimler 15 Kasım’da başlayacak ve 6 hafta sürecek ve katılımcılar eğitimler amacıyla herhangi bir ecir ödemeyecek. Eğitimler, mahdut içi ve ev dışından gelen, alanında eksper kişiler eliyle verilecek. Eğitimlerin böylecene katılımcılar, arsıulusal geçerliliği olan GASI sertifikasına sahip olacak.

İŞ İMKANI SAĞLANACAK POZİSYONLAR

İmzalanan tören düzeni ile hareket imkanı sağlanacak pozisyonlar de mahsus oldu. Protokol kapsamında; havaalanında uçak işleyicisi, bagaj işleyicisi, tecrübeli otobüs şoförü, rampa-portbagaj görevlisi, kış hizmetleri çalışanı, check-mağara görevlisi, bagaj sormaca görevlisi, VIP asistanı ve VIP hizmetleri dahili servis alanlarında işe gurur yapılacak.Share: