Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi 8 Ayda 396 Km Altyapı İnşa Etti

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Kavga, Akarsu ve Kanalizasyon İdaresi Umumi Müdürlüğü tarafından 2022 yılı Familya-Ağustos ayları arasında kent genelinde yapılan altyapı yatırımlarının sürdüğünü belirtti.

HATSU Umumi Müdürlüğü, yer genelinde su iletimini düzeltmek, gayrisıhhi boruları bertaraf etmek ve sıkça arızalanarak su kayıplarına sebep olan şebekeleri yenileme çalışmalarının sürdüğünü vurgulayarak, 2022 yılı Aile-Ağustos ayları beyninde 293 km içmece suyu şebekesi restorasyon çalışması yapıldığını bildirdi. Herkesin ortak hayat alanı olan doğayı atık sulardan arındırma ve ati nesillere akman tıpkı şekilde aktarma etmek üzere atık su hattı mensur çalışmalarının de sürdüğünü vurgulayan HATSU, 2022 yılı Karı-Ağustos ayları ortada 103 km atılan su hattı inşa çalışması yapıldığını aktardı.

2022 YILI EŞ-AĞUSTOS AYLARI ARASINDA 29 MİLYON 881 BİN 800 M³ ÇALAK SUYU ARITILDI

Hatay için balaban tıpkısı öneme sahip olan Isyankâr Nehri ve Akdeniz’i atıksulardan arındırmada ve akman çevre, mıhlı birey yardım sağlamada atılmış su tasfiye tesislerinin büyük bire bir öneme sahip olduğunun altını çizen HATSU, Hatay’a kazandırılan ve işletmesi yapılan 16 skor atılmış su ile 2022 yılı Sülale-Ağustos ayları ortada 29 milyon 881 bin 800 m³ atılmış suyu arıtarak doğaya akman şekilde inhilal edildiğini belirtti.

İçme suyu iletiminin daha işlek ve sağlıklı şekilde sağlanması amacıyla bakir depolar kazandıran HATSU, 20 nüsha içme suyu deposunda inşa çalışmalarının sürdüğünü açıklayarak, altyapı ve tesislerin yenilenmesi için proje üretim çalışlarının sürdüğünü belirtti.Share: