Hatay Büyükşehir Belediyesi Ekipleri KPSS’ye Sedyeyle Taşıdı

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), bel fıtığı ameliyatı olduğu için Kamu Görevlisi Seçme Sınavı’na (KPSS) sedyeyle girebileceğini öğrenen tanrı bilimi mezunu Sır Merve Vural’ın talebini et kafalı çevirmedi. Ameliyat dolayısıyla oturamayan Vural HBB ambulansı ve görevlileriyle gittiği sınavı sedyede tamamladı.

İlahiyat fakültesi mezunu olan, kült kültürü ve aktöre bilgisi öğretmenliği amacıyla KPSS’ye giren Sır Merve Vural, sınava tedbir süresinde belen fıtığından işler oldu. Vural, doktorların “Oturarak sınava giremezsin” uyarısından sonraları sedyeyle sınava karışmak amacıyla ÖSYM’ye başvurdu. ÖSYM’den sedyeyle sınava vira etmek için olumlu yanıt kayran tüvana öğretmen adayı ardından HBB’den arkalama istedi.

Hasta nakil aracıyla sınav yerine götürülmesini talip Vural’ın talebine HBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri kayıtsız kalmadı ve öğrenciyi sınava gireceği okula büyüklüğünde götürdü. HBB’nin hemşire ve esenlik personeli, Merve Vural’ı Antakya Odabaşı Mahallesi’ndeki evinden alarak sınava gireceği Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Bilimi Fakültesi’ne taşıdı.

Sınav öncesi yaşadığı süreci anlatan Vural, “Fıtığım patladığı üzere evgin ameliyata girmem gerekti. Bel fıtığı ameliyatı oldum. Doktorlar oturarak sınava giremeyeceğimi söylediler. Sedyeyle sınava girebilir miyim diyerek ÖSYM’ye başvurdum. Bunun cins olduğunu söylediler. Daha sonraları HBB’ye başvurdum ve bu imkanı bize sağladılar. Allah devletimizden ve belediyemizden razı olsun. Umarım sınavım dahi domuzuna sonuçlanır” dedi.Share: