Hakkari Müftülüğü depremzedeler amacıyla kampanya başlattı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana mevrut depremlerden etkilenen vatandaşların yaralarının sarılması amacıyla Hakkari Müftülüğü ve Türkiye Ilmek Vakfı Hakkari Şubesi tarafından ana azık arkalama kampanyası başlatıldı.

Hakkari Müftülüğünden yapılan açıklamaya bakarak, Hat Celil Camisi yanında diyanet görevlileri ve Türkiye Kült Vakfı gönüllülerinin sırayla çalıştıkları müzaheret standı açıldı.

İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Hakkari Yazıhane Başkanı İsmail Fakirullahoğlu yardım standını konuşma etti.

Stantta açıklamalarda kâin Fakirullahoğlu, depremin önceki gününden bugüne hayırsever Hakkari halkı ve görevlilerin her tür fedakarlıkta bulunduğunu söyledi.

Sarsıntı bölgesi için resmi çekicilik ve kuruluşlar ile sivil topluluk kuruluşları aracılığıyla planlı ayni ve nakdi müzaheret kampanyalarına müstelzim desteği vermekten kaçınmadıklarını tamlayan Fakirullahoğlu, şunları kaydetti:

“Deprem yaralarının sarılması ile deprem mağdurlarının otama, barınma, eşya ve kovanlık gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması gayesi ile mütenevvi hava ve kuruluşlarca müzaheret kampanyaları düzenlenmeye bitmeme ediliyor. Tığ dahi müftülük ve Türkiye Diyanet Vakfı Hakkari Şubesi yerine bu kapsamda koli usulü asıl azık yardım kampanyası düzenlemeyi akla yatkın bulduk. Geçmiş kampanyalarda olduğu kabil bu kampanyamıza birlikte halkımızın gösterdiği hoşlanma takdire şayandır. Gelişigüzel zaman olduğu üzere bu kampanyada üstelik halkımızı yanımızda dercetmek istiyoruz. Yapılacak yardımlar şahsen görevlilerimiz tarafından ihtiyacın yeryüzü faziletkâr olduğu bölgelerdeki vatandaşlarımıza ulaştırılacaktır. Hayırsever halkımızın bundan emniyetli olmasını istiyorum.”

Share: