Hadiseli Göztepe-Altay maçında ele geçirilen fişek ve maytaplar sergilendi

Hadiseli Göztepe- Altay maçında ele geçirilen fişek ve maytaplar sergilendi

İZMİR – Hadiseli Göztepe ve Altay maçında beğenilen işaret fişeği, maytap ve curcunalı bombaları görüntülendi. Aynı Göztepeli taraftarı yaralanmasına etken olan belen fişeğinin büyüklüğü ise dikkat çekti.

İzmir’de oynanan Göztepe Altay derbisinde sâdır olaylarda, meni ve sis fişeklerini stattan hatır sokan, realizasyon yazar dağıtan ile aynı kişinin yaralanmasına etmen olan bel fişeğini attığı değerlendirilen şüphelilerin emniyetteki sorgusu sürerken, İzmir Valisi Güç Hakikat Köşger aracılığıyla yapılan açıklamada olayla ilişik gözaltına alınanların sayısının 24’e çıktığı bildirildi. Gözaltına alınanların emniyetteki sorgusu sürerken, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, olaylı maçta beğenilen sis bombası, açık fişek, maytap ve bire bir Göztepeli taraftarın yaralanmasına amil olan belen fişeğini basın mensuplarıyla paylaştı. Altay tribünlerinden atılarak Mehmet Şarap ünlü Göztepe taraftarının yaralanmasına amil olan bel fişeğinin büyüklüğü ise dikkat çekti.

Sis bombası, muattal fişek, maytap ve işaret fişeklerini, Altay taraftarı olduğu öğrenilen cankurtaran firması çalışanı 2 kişinin stada soktuğu anlar dahi güvenlik kamerası tarafından görüntülenmişti.

Share: