Güreş Milli Takımı, Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyor

Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’bile 10-18 Ilkgüz tarihleri arasında düzenlenecek olan Kibar Dünya Güreş Şampiyonası’na hazırlanan A Milliler, Bolu kampının ardından çalışmalarına İstanbul’da devam ediyor.

Türkiye Güreş Federasyonu’nun Sarıyer’bile mevcut Mersinli Ahmet Kamp Merkezi’nde hazırlıklarına devam A Milliler, basın mensuplarıyla ayrımsız araya geldi. 10-18 Eylül tarihleri ortada Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’de düzenlenecek olan Erkân Dünya Güreş Şampiyonası’na hazırlanan Kamer-Yıldızlılar şampiyonadan madalyalarla kesilmek istiyor.

Soyluluk Kamal: “Tam Acun Şampiyonası var”

60 kilogramda mücadele eden Avrupa Şampiyonu pehlivan Soyluluk Kamal, milli topluluk kampında açıklamalarda bulundu. İyi bire bir hazırlık devresi geçirdiklerini söyleyen Kamal, “Özellikle kendi adıma haddinden fazla güzel benzeri sene geçiriyorum. 4 müsabakadan üstelik kızıl madalyayla ayrıldım. Artık sonuç virajdayız. Hem fiziksel hem bile ruh bilimsel kendisine hazırız, takkadak zamanımızı bekliyoruz. Düne büyüklüğünde Bolu’daydık. Demincek evimiz olan Sarıyer’deyiz. Takımda haddinden fazla böke abilerimiz var. Haddinden Fazla güzelce benzeri ruh yakaladığımıza inanıyoruz. Ayrıntılı süredir kırılamayan rekoru kırıp takım namına Dünya Şampiyonu kalkışmak istiyoruz. Bunun amacıyla hem ekip hem birlikte topluluk adına elimizden geleni ortaya koyacağız” dedi. Herhangi Bir sporcunun hayalinin olimpiyatlar olduğunu üstelik söyleyen Kamal, “2020 olimpiyatlarında madalya alamadım amma bu tecrübeyle 2024 Paris’e hazırlanıyorum. Yavaş Yavaş müracaat etmek istiyorum. Avrupa Şampiyonası güzelce geçti, deminden Acun Şampiyonası var. Önümüzdeki sene ise olimpiyat ara sınav maçları olacak. Eskimemiş sezona yaşayan şekilde sarmak istiyoruz. Temas sportmen kabilinden benim birlikte hayalim 2024 Paris Olimpiyatları. Kesinlikle bu turnuva 2024 Paris Olimpiyatları’nın oldukça tıpkı versiyonu. Gözyaşı grubu namına birbirine mümasil jenerasyonlar yüz yüze geliyor benim kilomda. Olimpiyatlar için erken bir prova diyebilirim. Burada madalya almak, 2024’te madalyanın tıpkı ucundan sancımak buyurmak. Hangi olursa olsun kürsüye geçmek çok cesim. Düştüğünüz antlaşma tekrar o kürsüye çıkamayabiliyorsunuz” açıklamasını yaptı.

Amaç Fırat: “Haddinden Fazla ongun tıpkı takımımız var”

67 kiloda savaşım eden ve sonuç Avrupa Şampiyonası’nda zer madalya kazanan Misyon Fırat da mebzul tıpkı tedbir kampı yaşadıklarını belirterek “Önümüzde Acun Şampiyonası var. Çokça domuzuna hazırlandık. Sonuç kampımız burada. Iyice geçti icraat. Sonuç yapılan Avrupa Şampiyonası’nda böke oldum. Burada de ülkemizi sunu mebzul şekilde teşhir etmek istiyorum. Sarıyer bizim evimiz kabil. 60 kiloda Asillik kardeşim, 67 kiloda dahi ego Avrupa Şampiyonu oldum. İnşallah Acun Şampiyonası’nda üstelik bayrağımızı göndere soldurmak istiyorum. Takımımız çok bereketli. 55 kilodan 130 kiloya kadar çok dolgunca bire bir takımımız var. Hep böke koyulmak için gelecek, biz de böke kalkışmak üzere mindere çıkacağız. Önümüzdeki yıl ferah tıpkı rütbe alırsam Paris Olimpiyatları’na birlikte gitme hakkı kazanacağım. Elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Hisse Senedi Akbudak: “Rekoru delmek istiyoruz”

82 kilodaki madalya umutlarından Burhan Akbudak de kamp döneminin verimli geçtiğini açıklayarak “İyi ayrımsız periyot geçirdik. 82 kiloda savaşım edeceğim. Sonuç kampımız Bolu’daydı ve hazırlıklarımızı orada tamamladık. Artık evimizdeyiz ve sonrasında yolculuğa çıkacağız. Takım kendisine elan evvel Avrupa Şampiyonası’nda alınan 16 madalyayı 17’ye çıkardık. Güre benzeri ekibiz. İnşallah daha iyisini yapıp, henüz geçmiş 2 el kazanılan takım halinde Dünya Şampiyonluğu’nun 3.’sünü yaşayacağız. Geçen sene Oslo’birlikte finale çıkmıştım. Artık Acun Şampiyonası’nda altın madalya kabul etmek istiyorum. Paris Olimpiyatları öncesinde bile bati tıpkı imtihan olacak amma önümüzdeki sene yapılacak olan şampiyona esas erek olacak çünkü vizeleri orada alacağız. Önümüzdeki sene birlikte elimizden geleni yapıp inşallah olimpiyat kotasını alacağız” ifadelerini kullandı.

Metehan Başar: “Mızıka halinde Acun Şampiyonluğu’nu hedefliyoruz”

97 kiloda savaşım eden bire bir bambaşka böke güreşçi Metehan Başar bile Dünya Şampiyonası’na birkaç aynı süre kaldığını tabir ederek “Bolu’daydık ve çıktı buraya biraz henüz dinlenmeye geldik. Haddinden Fazla güzlü bir takımımız var. Avrupa 2.’si olduk ve demin üstelik hedefimiz takım halinde Dünya Şampiyonu başlamak. Buna inanıyoruz. Avrupa Şampiyonası haddinden fazla kudretli geçti. Buraya de dolgunca hazırlandık. Hem ferdi adına şampiyonluk istiyorum hem bile mızıka olarak şampiyonluk istiyoruz. Hedefimiz bu yöndeydi ve hazırlandık. Son Dünya Şampiyonaları’nda bir nice değerli madalya kazandık. Benim şu anda takımımıza olan inancım umum. Avrupa Şampiyonası’nda bunu gördük. Burası az buçuk elan sağlam benzeri turnuva olacak ama inşallah bir nice madalyayla ülkemize döneceğiz” dedi. Paris Olimpiyatları için birlikte konuşan Başar, “Önümüzdeki yıl başlayacak olimpiyat süreci öncesinde bu şampiyona dahi çok koca. Önümüzdeki yıl Acun Şampiyonası’nda kudretli başlamak çok cesim. Rastgele sportmen üzere benim birlikte hayalim olimpiyat madalyası. Vizeyi Dünya Şampiyonası’nda kabul etmek daha ongun oluyor zira sonrasında süreç uzuyor. Seneye olimpik kilolarda vizelerimizi alıp Paris Olimpiyatları’nda altın madalya ahzetmek istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Açıklamaların peşi sıra Güreş Milli Takımı, matbuat mensuplarına şişman gösteriş verdi. – İSTANBULShare: