Güngör Arslan’ı öldüren maznun: “Öldürmek için değil, oynatmak amacıyla gitmiştim”

Kocaeli’da ayrımsız genel ağ vukuf sitesinin dokunulmazlık sahibi Güngör Arslan’ın öldürülmesine ilgili 6’sı mevkuf 14 bed üzerine açılan davanın duruşması görüldü. Güngör Aslan’ı öldüren sanık Ramazan Özkan, savunmasında, “Aileye başsağlığı diliyorum. Ben görüngü yerine Güngör Arslan’ı öldürmeye gitmedim; ürkütmek üzere gittim, pişmanım” dedi.

Ses Kocaeli Gazetesi İmtiyaz Sahibi Güngör Arslan, 19 Küçük Ay 2022 tarihinde uğradığı silahlı çevik neticesinde hayatını kaybetti. Aslan’ı öldüren Ramazan Özkan, olaydan biraz saat sonraları yakalanarak tutuklandı. Ölçülü soruşturmada gözaltına alınan Burhan Çelik, Duygusal Yılmaz, Emrah Yıldırım, Ersin Aldanmaz, Ferhat Yıldırım, Hasan Emre Çelik, Bağımsız Taşkıran, Haysiyet Yıldırım ve Ramiz Saatçi isimli 10 erkek çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, A.Y., E.T., E.Y. ve Y.B.’nin tutuksuz yargılanmasına değişmeyen verildi.

“Ben bire bir hukukçuyum ve hukuk kuralları gereği adaletli yargılanmak istiyorum”

Olayla ilişkin açılan davanın 2. duruşması Kocaeli 1. Dokunaklı Ukubet Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya vakfedilmiş sanıklar, canip avukatları, aileler ve geçen oturum tahliye edilen Hür Taşkıran, Birey Yılmaz, Haysiyet Yıldırım ve Emrah Sebep katıldı. Defans işleyen sanık Ersin Aldanmaz, “Hakkımda hiçbir konkre kanıt olmamasına rağmen bu kadar müddet tutukluyum. Olay haset ailemle çatlak geçiriyordum, yerim belliydi. Tıpkı kişiyle konuşmam yok. 8 aydır, ‘Acaba birine imalı tıpkı molekül mi söyledim?’ diyerek düşünüyorum fakat hakeza tıpkısı madde namevcut. Birini arkalamak üzere aramızda tıpkısı dem büyü evet da ülfet olması lazım fakat o de yok. Ben yalnız adil yargılanmak istiyorum. Aileme ve çevreme dahi söyledim. Hakkımda çıkan ya da çıkacak gelişigüzel delil bulunmayan. Aynı kişinin ölmesi yalnız kendisinin ölmesi değildir, eşinin ölmesi, çocuğunun ölmesi, ailesinin ölmesidir. Benim gazeteciyi öldürtmem hayatın niteliksiz akışına uygun mudur? Çok müddet cezaevindeyim, hakkımda bir nice iftira atıldı. Benim saklayacak, gizleyecek tek şeyim bulunmayan. Cinayetle alakadar tıpkı bilgim ve ilgim yok. ‘Senin yüzünden’ deniliyor benim yüzümdense bozukluk benim haberim yok? Ben tıpkı hukukçuyum ve ülfet kuralları gereği adaletli yargılanmak istiyorum” dedi.

“Aileye başsağlığı diliyorum”

Güngör Aslan’ı öldüren Ramazan Özkan ise, “Aileye başsağlığı diliyorum. Ego olay hesabına Güngör Aslan’ı öldürmeye gitmedim; oynatmak amacıyla gittim, pişmanım” dedi.

Diğer sanıklar birlikte suçlamaları kabul etmeyerek tahliye ve beraatlerini istedi. Murafaa heyeti, vakfedilmiş sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi. – KOCAELİ

Share: