Güneyköy sakinleri tapularına kavuştu

Yalova merkeze sınırlanmış Güneyköy sakinleri, ümran sorunun çözülmesiyle tapularına kavuştu.

İl Özel İdaresi marifetiyle köyün kâin mamure planlarının tağyir olmasından bilahare yapılan yeni mamure planının kesinleşmesiyle 321 parselden yaklaşık 600 vatandaşın ümran sorunu çözüme kavuşturuldu.

Köy meydanında planlı törende konuşan İl Özel İdare Genel Sekreteri Beklenti Yılmaz, köyde önce ümran planının 1986 yılında başladığını, 1990 yılında onaylandığını belirterek, 2006-2016 yıllarında traksiyon revizyonlarının peşi sıra tamamlandığını anlatım etti.

Yılmaz, “Mevcuttaki mamure planları iptal olması cihetiyle yeni tasrif imar çalışmaları 2020 yılında tamamlanarak kısaca 2,5 sene süren plan ve aplikasyon sürecinin sonunda türe sahiplerinin problemleri çözüldü. İl Hususi İdaresi kendisine sorunun değil çözümün benzeri parçası olmanın de mutluluğu içindeyiz.” ifadelerini kullandı.

İl Umumi Sedir Başkanı Hasan Soygüzel ise, “Güneyköy’ümüzün haddinden fazla şanlı problemini servet sahiplerine bire bir mali baskı de getirmeden ve en üst düzeyde yarar elde edecekleri şekilde çözgün oldu.” dedi.

Konuşmaların arkası sıra Ilbay Muammer Erol ve tören düzeni marifetiyle tapular adalet sahiplerine doğrulama edildi.

Törene, İl Inanma Müdürü Semavi Topaloğlu, Bitirmiş Söz Başkan Vekili Albay Özkan Bulunmaz, Karı ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, Tapu Müdürü Mustafa Koç, Kadastro Müdürü Şinasi Abanoz ve SELIM Fırka İl Başkanı Muğlim Bağatar katıldı.

Share: