Gümüşhaneli torunlar ilk kez cimnastik sporuyla tanıştı

Gümüşhane’de kente ilk defa atanan cimnastik antrenörü ile alay malay cimnastik sporu ile tanışan kollar sevinçli ara geçirdi.

Gümüşhane’de, Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kente ilk defa atanan cimnastik antrenörü çalışmalarına başladı. Yenişehir Stadyumu’nda hazırlanan terbiye parkurunda çocuklara eğitim veren ve cimnastik sporuyla tanıştıran çalıştırıcı Derviş Emre İlhan çalışmalarla alay malay Gümüşhane’den cimnastik sporunda kalburüstü sporcular çıkaracaklarını söyledi. Cimnastik sporu ile ilk kez tanışan ve haftanın 3 gününde çift antrenman fail 4 ve 8 gözyaşı aralığında dallar ise aynı yandan eğitim bilimi alırken bire bir yandan dahi tınlamalı ilk kânun geçiriyor.

“Gümüşhane’de cimnastiği yer iyi yere getireceğiz”

İlk görev yerinin Gümüşhane olduğunu ve kentin önceki jimnastik antrenörü olmaktan bahtiyarlık duyduğunu anlatan Derviş Emre İlhan, “Görevime 4 ay ilk geçmiş görev yerim olan Gümüşhane’de başladım. Bunun çın gururu ve mutluluğu içerisindeyim çünkü Gümüşhane 150 bin nüfusu olan ufak benzeri ilimiz. Gümüşhane’ye önceki atanan cimnastik antrenörü yerine sorumluluğumun farkındayım bunun amacıyla elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum, inşallah Gümüşhane’de cimnastiği bildirme iyi yere getireceğiz” dedi.

“Yeni sporları keşfetmeleri açısından haddinden fazla güzel ayrımsız kodifikasyon”

Cimnastik sporunun çocukların sosyalleşmesi adına mefret ayrımsız aktiflik olduğunu belirten ege Salih Ant, “Çocuklarımız evde tabletle, bilgisayarla oynamaktan asosyal tıpkısı kuzuluk geldiler. Alelhusus yaz dönemlerinde çocukların sosyalleşmesi hesabına, kullanılmamış sporları keşfetmeleri açısından çok güzelce benzeri organizasyon hocamıza ve değişik yetkililere bu imkanları sundukları üzere teşekkür ediyoruz” diyerek konuştu.

Cimnastik sporundan kıvançlı kaldığını belirten Göknur Kova (8), “Cimnastiğe başladım, bazı hareketler öğrendik, cimnastik sporundan memnunum hocamı seviyorum” ifadelerini kullandı. – GÜMÜŞHANE

Share: