Gümüşhaneli füru ilk kez cimnastik sporuyla tanıştı

– Gümüşhaneli çocuklar ilk defa cimnastik sporuyla tanıştı

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’de kente ilk kez atanan cimnastik antrenörü ile birlikte cimnastik sporu ile tanışan kollar dörtköşe vakit geçirdi.

Gümüşhane’de, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kente ilk defa atanan cimnastik antrenörü çalışmalarına başladı. Yenişehir Stadyumu’nda hazırlanan yetişek parkurunda çocuklara eğitim bilimi veren ve cimnastik sporuyla tanıştıran antrenör Mücahit Emre İlhan çalışmalarla gelişigüzel Gümüşhane’den cimnastik sporunda başarılı sporcular çıkaracaklarını söyledi. Cimnastik sporu ile ilk defa tanışan ve haftanın 3 gününde çift antrenman yapan 4 ve 8 yaş aralığında torunlar ise benzeri yandan eğitim bilimi alırken tıpkısı yandan birlikte ahenktar sıra geçiriyor.

“Gümüşhane’de cimnastiği genişlik ongun yere getireceğiz”

İlk fariza yerinin Gümüşhane olduğunu ve kentin önce alıştırma antrenörü olmaktan mutluluk duyduğunu anlatan Mücahit Emre İlhan, “Görevime 4 ay ilk önce görev yerim olan Gümüşhane’de başladım. Bunun güzel gururu ve mutluluğu içerisindeyim çünkü Gümüşhane 150 bin nüfusu olan ufak tıpkı ilimiz. Gümüşhane’ye geçmiş atanan cimnastik antrenörü namına sorumluluğumun farkındayım bunun amacıyla elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum, inşallah Gümüşhane’de cimnastiği en ongun yere getireceğiz” dedi.

“Yıpranmamış sporları keşfetmeleri açısından haddinden fazla evire çevire tıpkı kombinezon”

Cimnastik sporunun çocukların sosyalleşmesi hesabına koskocaman aynı aktiflik olduğunu belirten iye Salih Ahit, “Çocuklarımız evde tabletle, bilgisayarla oynamaktan asosyal ayrımsız ağıl geldiler. Hele yaz dönemlerinde çocukların sosyalleşmesi namına, bakir sporları keşfetmeleri açısından çok güzel tıpkı organizasyon hocamıza ve özge yetkililere bu imkanları sundukları üzere teşekkür ediyoruz” diyerek konuştu.

Cimnastik sporundan memnun kaldığını söyleyen Göknur Araklama (8), “Cimnastiğe başladım, kâh hareketler öğrendik, cimnastik sporundan memnunum hocamı seviyorum” ifadelerini kullandı.

Share: