Gümüşhane’de köyden gelen füru ilk kez havuzla tanıştı

Gümüşhane’de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü vasıtasıyla açılan yüzme kurslarında köyden mevrut kollar hayatlarında ilk kez girdikleri havuzda yüzmeyi öğreniyorlar.

Kentte Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi’ çerçevesinde hesaplı icraat bilcümle hızıyla sürüyor. Proje kapsamında Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Altınpınar köyünden site merkezinde mevcut Yarı Olimpik Yüzme Havuzuna gelen 25 çocuk hayatlarından ilk kez havuzla tanıştı. Nısıf Olimpik Yüzme Havuzunda cankurtaranların gözetimi altında ahenkli ayakyolu nâkil dallar ayrıca Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü’nde memur yüzme antrenörlerinden eğitim bilimi alarak yüzmeyi öğreniyor. Hayatlarında ilk kez havuzla tanışan çocukların mutlulukları ise yüzlerinden okunuyor.

“Çocuklarımız haddinden fazla mutlu oldular”

Çocukları ilçelerden ve köylerden yüzme sporu ile tanıştırmak için çalışmalarının sürdüğünü belirten Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü Spor Yetişek Uzmanı Osman Yılmazer, “Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğümüz olarak yaz aylarını çocuklarımız elan ahenktar geçirsinler ve yüzme öğrensinler diyerek çocuklarımızı şekil ve ilçelerimizden antrparantez köylerden buraya taşıyoruz ve yüzme öğreniyorlar. Çocuklarımız haddinden fazla bahtiyar. Çocuklarımız burada yüzme sporu ve havuzla ilk kez karşılaşıyor onlar hesabına haddinden fazla mutluyuz. İnşallah Gümüşhane’birlikte yüzme bilmeyen kalmayacak” diyerek konuştu.

“Çokça sevdim umarım tıpkı elan geliriz”

Havuza ilk defa geldiğini ve çokça sevdiğini söyleyen Muhammet Tarık Balkır (13) ise “Havuza ilk defa geldim yüzme bilmiyordum amma buraya gele gele yüzmeyi öğreneceğim. Çok sevdim umarım ayrımsız henüz geliriz” derken, ayrımsız ayrıksı bala Macit Bilgiç (10) birlikte “Havuz çok evire çevire, eğleniyoruz, yüzmeyi öğreniyoruz türkçesi haddinden fazla bereketli. Havuza ilk kez geldim, bir elan karışmak istiyorum” dedi. – GÜMÜŞHANEShare: