Gülizar Biçer Karaca’dan Denizli Büyükşehir Şehremini Zolan’a: “Rantı Değil Halkı Seçin de Görelim”

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli Büyükşehir Belediye Reisi Osman Zolan’ın 1989-1999 yılları beyninde içtimai konut projesi adına ayrılan alanın satışı için mezuniyet aldığını belirterek, “Mademki AKP Umumi Başkanı yüzyılın projesi diye niteleyerek sosyal ev projesi açıklıyor. Siz bile Denizli’dahi kamudan satın alınan bu yeri TOKİ’ye devredin kim bakımsız, sıkı gelirli vatandaşlarımız aile sahibi olsun. Soru bariz ve kesin; Zolan, rantı mı tercih edecek? O rantı ayrımsız yana bırakıp vatandaşın aile sahibi olmasının mı önünü açacak?… Rantı değil halkı seçin dahi görelim” dedi.

CHP Umumi Komutan Yardımcısı ve Denizli Mebus Gülizar Biçer Kişmiri, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın içtimai bölük projesi açıklarken Denizli’da 1989-1999 yıllarında içtimai hane projesi yerine ayrılan alanın satışını gündeme getirdi.

Konuyla ilişik kayıtlı izah fail Biçer Kişmiri, 1989-1999 yılları beyninde Denizli Belediye Başkanlığı görevini örümcek Ali Marım döneminde ‘Umut’ 1-2-3′ adıyla sosyol göz projesi başlatıldığını, AKP’li Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın proje alanının satışı amacıyla izin aldığını kaydetti. Kişmiri, “Tamam sonra hangi oldu? Sarsıntı bölgesi Denizli’birlikte 5 kat imarlı bu alanı, 15 kata arbede artırdı ve 5 adaya bölerek 2 milyon metrekarelik alanı satışa tart yetkisi aldı. Başbuğ Osman Zolan as amacıyla bitirme aldı” dedi. Yağız, şunları rapor etti:

“RANTI DEĞİL HALKI SEÇİN DA GÖRELİM”

“Içtimai göz şerhiyle münfail olan bu arazinin tahsis amacı ve tapudaki şerhe uygun adına kullanılması gerektiğinden hareketle yerey üzere davet yaptım. Madem AKP Umumi Başkanı yüzyılın projesi diye niteleyerek sosyal bölük projesi açıklıyor. Siz birlikte Denizli’de kamudan satın alınan bu yeri TOKİ’ye devredin kim verimsiz, sınırlı gelirli vatandaşlarımız karı sahibi olsun. Istifham belirgin ve kesin; Zolan, rantı mı yeğleme edecek? O rantı bire bir yana bırakıp vatandaşın sülale sahibi olmasının mı önünü anahtar? Erdoğan bu toplumsal bölük projesini açıkladığında beklerdim ki Osman Zolan ‘tahsis ediyorum’ desin. Başkan Zolan ne eyvah ki ‘Umut’ları Ranta kurban etti. Düşündük ki madem bu kadar halktan yanasınız, madem bu kadar ev gelirli vatandaşlarımızı fikren ‘içtimai devletçilik’ oynamaya kalkışıyorsunuz. Rantı değil halkı seçin de görelim.

“SEÇİMLERE FİNANSMAN YARATMAK AMACINDAN DAHA KIYMETLİ BİR MISYON NAMINA GÖRMÜYOR MUSUNUZ?”

Kalık kalmayın, Sayın Osman Zolan siz birlikte ‘toplumsal belediyecilik’ten mahrum kalmayın; ne dersiniz geçtiğimiz aylarda 15 hatim üzere oldukça erdemli derya artışı yaparak peşi sıra as yetkisi aldığınız içtimai göz alanını satmaktan vazgeçip, bu projeye devredin. Bir kadem atsanız, hemşehrilerimiz üstelik kiradan kurtulup, aile sahibi olsalar hangi bol peki değil mi? Yoksa siz Denizlili hemşehrimizin huzuru, refahını; belediyeyi takanak batağından çakmak, seçimlere finansman yaratmak amacından henüz bulunmaz tıpkı gaye namına görmüyor musunuz?

“DENİZLİ’NİN HAKKINI GASP EDEN KOMUTAN OLUŞMAK İSTEMİYORSANIZ TEPKİLERİ DİKKATE ALMANIZI ÖNERİYORUZ”

CHP’li Şehremini Mualla Marım vaktiyle şişman basamak ayırmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı ve bedeli o gün projeye dahil olan vatandaşlarca ödenen ve bağışlarla sağlanan arazinin satışa çıkarılmaması amacıyla Denizli kamuoyu ve çığır odaları dahi tepkili… Tahaffuz hakkı sunu ana herif haklarından biridir. Bu arazinin üstelik bu haktan mahrum ihtiyaç sahibi vatandaşlar için kondu dönüşüm yönetmeliğine uygun kullanılması gerekirken milletin malını millete vermeme yetkisini nereden alıyorsunuz? Kamu yararını tamamen unuttunuz anlıyoruz amma Denizli’nin hakkını gasp eden başbuğ atilmak istemiyorsanız tepkileri dikkate almanızı öneriyoruz.”

Share: