Göz kanseri Azra’ya şaşırtı mevlit günü

Göz kanseri Azra’ya sürpriz tevellüt günü

ESKİŞEHİR – Eskişehir’da ateş parçası ve esenlik problemlerinden dolayı önce 4 tevellüt gününü hastanede nâkil Azra, kendisine hazırlanan tevellüt haset sürprizi ile 5’inci yaşına mutlu bir methal yaptı.

Anadan Doğma göz kanseri rahatsızlığı mevcut Azra, tedavisi amacıyla 5 yıllık ömrünün şişman tıpkısı bölümünü hastanelerde geçirdi. Kıytırık yaşına ve bedenine rağmen bir nice ameliyata giren ve afiyet durumu gün günden iyiye revan Azra, geçtiğimiz günlerde hastaneden taburcu oldu. Afiyet problemlerinden çevre ilk 4 tevellüt gününü hastanede geçiren Azra amacıyla Eskişehir’üstelik gerekseme sahibi ailelerin elinden markajcı arkalama gönüllüleri, mevlit günü partisi kombinasyon ederek sürpriz yaptı. İlk defa şifahane dışında doğum günü kutlanan Azra, kullanılmamış yaşını yüzünde gülücüklerle karşıladı.

“4 yıldır bile doğum gününü hep hastanede kutladığı amacıyla şaşırtı bir veladet günü yaptık”

Güçlü tedavi sürecinin arkası sıra taburcu olan Azra’nın mutlu olması amacıyla mevlit haset sürprizi organize ettiklerini belirten sosyal yardımlaşma gönüllüsü Zerrin Eren, “Bugünkü yaptığımız aktiflik bu çocuğumuzu hediye etmek içindi. Azra kısaca 4 yıldır ayn tümörüyle savaş fail benzeri çocuğumuz ve bu 4 yıldır dahi tevellüt gününü bilcümle hastanede kutladığı üzere bugün onu mutluk emretmek yerine böyle şaşırtı aynı mevlit günü yaptık. Toplumsal yardımlaşma gönüllüleriyle el ele vererek bu organizasyonu düzenledik. Azra’nın sağlığı elan iyiye gidiyor. Son 1 el henüz kimyasal tedavi görecek, radyoterapi matlup. Ayn tümörü var, kemoterapi gördü. Sonsuz Ankara’ya gidip geliyorlar doğrusu. Biz sosyal gönüllüler adına aileye maddi manevi bindi veriyoruz. Şu anda yolun sonun geldik, çokça şükür artık sağlığına kavuşuyor” dedi.

“Azra şu esas büyüklüğünde böyle zamanlarını bilcümle hastanede geçirdi”

Kızı Azra’nın göz kanseri ile mücadelesini ve henüz eski tevellüt günlerini anlatan Aynur Kaymaz, şu ifadeleri kullandı:

“Haddinden Fazla mutluyum ve haddinden fazla teşekkürname ediyorum buradan herkese. Azra şu anne büyüklüğünde böyle zamanlarını bütün hastanede geçiriyordu. Şimdi ise dışarıda, haddinden fazla şükür özgürüz. Tedavimiz bile gayet dolgunca, muvaffakiyetli geçti. Onun yerine çok mutluyum yani, çokça iri sürprizle karşılaştı. Buradan herkese teşekkür ediyorum. Azra’nın tedavisi çokça şükür şu dakika mebzul gidiyor. Aylık kontrollerimiz var, kontrollere gidip geliyoruz. Şu dakika bire bir bastırık gözükmüyor, inşallah olmaz diye niteleyerek dahi talep ediyorum.”

Share: