Göksel Gümüşdağ: “Yeryüzü şişman hayalimiz finale aksetmek”

– Semavi Gümüşdağ: “Arz iri hayalimiz finale yankılanmak”

İSTANBUL – Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde gruptan lider yerine çıkıp sonuç 16 turuna kalmalarıyla ilişkin, “Sunu büyük hayalimiz finale vurmak” diye niteleyerek konuştu.

UEFA Konferans Ligi’nde Hearts’ı 3-1 yenmiş ederek gruptan reis olarak sâdır Medipol Başakşehir’birlikte Komutan Semavi Gümüşdağ maçın arkası sıra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Avrupa’daki başarının çokça eşsiz olduğunu belirten Gümüşdağ, “Başakşehir bu maçlara çıkarken taraftarı, arması, renkleri ve camiası amacıyla çıkıyor. Amma biz bunları milli karşılaşma gibi oynuyoruz. Başakşehir’in bu gruptan şef çıkması, Fiorentina’nın ikinci çıkıyor olması mutluluk. Ilkin teknik direktörümüz atılmak amacıyla bütün oyuncu kardeşlerimi kutluyorum. 8. yıl 48 maçı bitirdik. 8 seneye 50’yi sığdırmış olacağız. Zannediyorum mart ayına büyüklüğünde maçımız yok. Baktığımızda 9 sezondur 8 kez Avrupa’ya gidebilmek, orada liyakatli olabilmek, ayrımsız eski dönemde üstelik şampiyonlukta üstelik Kopenhag maçı sonrasında orada evvel 16’daydık. Burada üstelik Roma’nın yürek kaldırdığı, Mourinho’nun yaş yaşadığı kupada geçmiş 16’ya kalmamız çokça nazik bahtiyarlık. Zımnında bildiğim kadarıyla Trabzon, Fenerbahçe’nin üstelik maçları bitmeme ediyor. İkisi bile inşallah, onlar bile yengi neticesi alırlar ve gruptan çıkarlar. Kâffesi milli karşılaşma. Sanıyorum şu an sonuç 5 yılda talih puanına en çokça puan kazandıran ikinci takımız. Bizim amacıyla şişman bire bir bahtiyarlık” dedi.

“En büyük hayalimiz finale yayılmak”

Hedeflerinden bahseden Semavi Gümüşdağ, “Biz zirveyi zorlayan, bökelik kupası kaldırmış ve DNA’sında Avrupa olan takımız. Daim Avrupa’dahi savaş veriyoruz, bu denge çokça cesim. Avrupa’ya 5 yılda bir revan topluluk değiliz. Başakşehir’in başarısı ayn ardı edilemez. Ego inanıyorum kim hamle etap gideceğiz. Ama çeyrek altın final, yarı final. Sebep final olmasın, yer şişman hayalimiz finale duyulmak” ifadelerini kullandı.

“Kahir mızıka olmaya devam edeceğiz”

Ligdeki performanslarına değinen Gümüşdağ, “Biz 9. sezondayız, takkadak 1 sezon haricinde 8 sezonda 1 el ligi 5’in altında bitirdik. 7 sezon on paralık 5. olmadık. Sürekli zirveyi 4’ün içre olmayı, sürekli bökelik zirvesinde hedefte olan ve sonsuz zirveyi zorlayıcı takım olduk illet olmasın. Zecrî takım olmaya devam edeceğiz, şampiyonluk yarışında olmaya bitmeme edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Hakemlerin performansı çokça gür diyemem ama candan bir himmet var”

Hakemlerin performansıyla ilgili mütekellim Başkan Gümüşdağ, “Futbolda arz haddinden fazla konuşulan öz hakemlerdir. Şu an TFF Başkanı Büyükekşi ve yönetimi himmet içre. Güzeşte hafta VAR ile ilgili güruh yapıldı, programa çağırma edildik. Zımnında ayrımsız saydamlık süresince ceht harcama ediyorlar. Samimiyetlerine inanıyorum. Hakemlerin performansı haddinden fazla bereketli diyemem amma istekle aynı çaba, hüsnüniyet var. İnanıyorum kim yargıcılık müessesinde eskiye bakarak çok daha yüce adımlar atacaklar” dedi.

Share: