Göç: “Serencam saniye bu seviyede oyunu tutmalıydık”

A. Hatayspor Teknik Sorumlusu Cevdet Barhana, Adana Demirspor maçının arkası sıra yaptığı açıklamada, temdit dakikalarında yedikleri golden kıran çokça ümitsiz olduklarını söyledi.

Süper Lig’in 5. hafta maçında evinde karşılaştığı Adana Demirspor ile 1-1 berabere artan A. Hatayspor Beceri Sorumlusu Cevdet Kafile, savaşım sonrası matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Barhana, elan serinkanlı olarak futbolun gereğini yapmaları gerektiğini belirterek, “Öncelikle tabii çokça üzgünüz. Elimize kadar mevrut maçta uzatmaların uzatmasında üstelik gol yedik. Bu seviyedeki oyuncuların daha soğukkanlı olup sizlerin de bildiği kabil artık orada futbolun gereğini yaparak o maçı bitirmemiz lazımdı. Bunu yapamadık. Amma henüz öncesinde ilk devre alelhusus kaçan gollerimiz var. Iyicene bire bir maç oldu. Çok çok üzgünüz. Futbol namına çokça madde vardı, esenlik vardı. Amma orada son zaman akıbet saniye bu düzey üstelik elan oyunu tutmalıydık diyorum. Oyunun geneline baktığımız devir gerçekten çokça sevinçli bire bir baziçe. Üzerine oynadığımız bire bir baziçe. Zira hafta içerisinde rakibimizin neler yapabileceğini bildiğimiz için elan farklı hazırlandık. Icap baskıda, lüzumlu rakibimizin arkaya meyan bulup teferruatlı heyetiyle atacağını hep önlemlerimizi aldık ve öyle de oldu. Aktör tercihleri üstelik anca oldu rakibimizin. Aynı eski hafta kabil değil. Oyun planlarımız tuttu ama belli başlı tıpkısı süre daha çok sürdürme oynandığı devir oyun planı kalmıyor. Ayrımsız dahi on paralık beklemediğimiz 2 oyuncu değişikliği oldu. Farklı düşüncelerimiz vardı çünkü oyunu tahvil gidişatına bakarak hedeflerimiz farklıydı. Ama Kamil Ahmet’in hayret rahatsızlığı sakatlığı, elan sonrası Onur’un bizi elan ayrımlı tercihlere yönlendirdi. Bağımlı o de ihtimal ayrımsız eksiktir. Planlarımızı bozdu. Olacak bunlar. Çokça üzgünüz. Hep taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Sevinçli ayrımsız karşılaşma oldu. Bunu galibiyetle taçlandırsak değişik şeyler konuşacaktık” dedi.

Göç ayrıca Montella’nın kendilerine sövme ettiğini, kulübedeki kâh kişilerin oyunculara ağırlık attığını belirterek “Bunun haricinde izin ederseniz vadi dışından ayrımsız husus söyleyeyim. Bizler maharet adamız sizler dahi bu işin içindesiniz. İtalyan arkadaşımız meslektaşımız başladığından itibaren gerçekten tercümanımız zira bize iletiyor küfürlü konuşmalar, sataşmalar. Orada yegâne arkadaşımız sportif yönetmen mü bilemiyorum. Oyuncumuza ağırlık atmalar. Yani bunlar on paralık yakışıksız şeyler. Biz sahada kalacağız. Biz sahada kalacağız. Aktör sahada kalacak. Haddinden Fazla üzüldüm ben. Maharet adamsın, İtalya’dan gelmişsin. Sana bir sürü bütçe ayrılmış. Sen belki da bizim gençlerimize emsal olacaksın. Tığ eş olmalıyız. Şartlar ne olursa olsun. Bu işte çünkü var. Bize sövme dahi edecekler. Amma tığ serinkanlı kalacağız kim sahadakiler serinkanlı kalsın. Bundan âlem çok üzüldüm. Meslektaşım adına üzüldüm. Keyifli maçtı. Oyunumuzun üzerine koyarak gidiyoruz amma bugün kazanmalıydık. Kazandığımız ant değişik yerlere geleceğimizi biliyorduk. O özgüvenimiz artacaktı. Üzgünüz taraftarlarımızdan bozukluk diliyoruz” dedi. – HATAYShare: