Gidiş Geliş kazasında hayatını kaybeden topçu mezarı başında anıldı

Trafik kazasında hayatını kaybeden topçu mezarı başında anıldı

ZONGULDAK Samsun’da geçirdiği gidiş geliş kazası sonucunda hayatını kaybeden Zonguldaklı futbolcu Muzaffer Badalıoğlu vefatının 35’inci yılında mezarı başında anıldı.

Samsun spor kafilesi ile 20 Karı 1989 yılında Malatyaspor deplasmanına giderken Kesim İlçesi’nde geçirdiği gidiş geliş kazasında hayatını kaybeden Zonguldaklı futbolcu Muzaffer Badalıoğlu, ölümünün 35’inci sene dönümünde Muasır mezarlıkta mezarı başında anıldı. Ihtifal törenine, Zonguldak İl Güvenlik Müdürü Gönüllü Lüle Taşı, İl Uyanık Komutanı Kd.Alb Cezmi Yalınkılıç, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Melik Yüksel, Zonguldak İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Ahmet Karayılmaz, Zonguldak Kömürspor maharet direktörü Şenol Demir, Zonguldak Kömürsporlu futbolcular, eski maharet direktörler, spor camiası ve ailesi katıldı. Okunun duaların ardından sakat futbolcu Yenmiş Badalıoğlunun mezarına karanfiller bırakıldı. Öte yandan Samsunspor Kulübü’de Badalıoğlunun yıl dönümü unutmayarak çelenk gönderdi.

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kağan Yüksel, “1989 yılında, müsabakaya giderken geçirilen aynı trafik kazasında havzada yaşanan kaza sonucunda sporcularımız antrenörlerimiz maharet ekipten emrihak edenler oldu. Spor camiası yerine keder bir dönemdi. İnşallah tıpkı daha hakeza şeyler yaşanmaz. Bizim değerli aynı büyüğümüzdü. Onu herhangi bir yıl tesmiye etmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Evire Çevire bire bir program yapıldı, ailesi, sevenleri, spor camiası vs Zonguldakspor camiası. Bilcümle gelişigüzel izlence düzenleniyor. Bu şekilde kim değerlerimizin unutulmaması. Gelecek nesillere aktarılması gerekiyor. İnşallah tıpkısı henüz hakeza benzeri görüngü yaşanmadan spor çehresi spor faaliyetleri bitmeme kıymet”dedi.

Şükran Badalıoğlu, “35 yıl sonra hala bu kadar neşeli. İnsanların aynı arada olması. Beni çokça mutlu ediyor. Arkasında bıraktığı âdem evladı beni gururlandırıyor. Hakeza tıpkı insanın eşi olduğum üzere mutluyum. Gelen herkese teşekkür ediyorum”şeklinde konuştu.

Share: