Gazipaşa’da 2 bin 669 depremzede barınıyor

Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından Antalya’nın Gazipaşa ilçesine 2 bin 669 depremzede geldi. Yurtlar ve özel alanlarda konaklayan afetzedelerin keyif özellikle doğmak üzere tamam ihtiyaçları karşılanıyor.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 11 ilde katabolizma ve can kaybına hastalık olan hareket sonrası bütün Türkiye adeta seferber oldu. Asrın felaketi olarak adlandırılan iki büyük depremin arkası sıra facia bölgesinden boşaltma edilen depremzedelere, Gazipaşa’da aguş açtı. AFAD koordinesinde Cumhuriyet Altını Meydanı’nda kurulan taşıt merkezinde kayıtları alınan depremzedeler, Gazipaşa’da mevcut KYK Yurdu başta gelmek amacıyla, otel, apart ve özel konutlara yerleştiriliyor. Depremin önceki gününden bu yana Gazipaşa’ya yerleştirilen depremzede sayısı 2 bin 669 yerine açıklandı. Şehrin farklı noktalarında hazırlanan konaklama merkezlerinde mihman edilen depremzedelerin umum ihtiyaçları, Gazipaşa Kaymakamlığı ilkin görünmek için ilişik kurumlar tarafından karşılanıyor.

Yurt ve otelde afiyet hizmeti veriliyor

Öte yandan, Gazipaşa İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Gazipaşa’ya konaklamaları amacıyla sevk edilen depremzedelerin tamamını sağlık kontrolünden geçiriyor. Depremzedelerin konakladıkları karı, otel ve yurtları görüşme fail afiyet personelleri, lüzumlu durumlarda afetzedelere tıbbi bindi üstelik veriyor. Depremzedelere açılan KYK yurdu ve Av. Kemal Akça Mesleki ve Maharet Anadolu Lisesi ve Uygulama Oteli’nde afetzedeleri bekâr bırakmayan sağlık ekipleri, bu iki noktada günce 3 saat depremzedelere sağlık hizmeti sunuyor. – ANTALYA

Share: