“Filenin Sultanları” Dünya Şampiyonası’nda gruptan çıkacağına inanıyor

FIVB Acun Şampiyonası B Grubu’ndaki üçüncü maçında Dominik Cumhuriyeti’ni 3-2 yenen A Milli Karı Voleybol Takımı, gruptan çıkacağına inanıyor.

Polonya’nın Gdansk kentinde oynanan müsabakada sonrası mütekellim Türkiye Uçan Top Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Kızlarımız mücadeleyi bırakmadılar. Bu sistemde galibiyet makro.” dedi.

Üstündağ, erte Hırvatistan’ı yenmeleri durumunda aile sahibi Polonya ile takım birinciliği mücadelesi vereceklerini söyledi.

Gruptan çıkmanın önemine vurgu eden Üstündağ, “İlk 2’ye girebilmek üzere bu galibiyet haddinden fazla önemliydi.” diye konuştu.

Sonuç dönem ev sahibi Polonya ile oynayacaklarını hatırlatan Üstündağ, “Gruptan sunma bereketli dereceyle ayrılacağımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Maçta kaydettiği 29 benzer ile öne çıkan milli voleybolcu Ebrar Karakurt ise, “Birey ve fiziki yerine âdeta zorba aynı maçtı. Grubun arz kocaman maçlarından biriydi. Hala gruptan birinci evet da ikinci hayat şansımız var. Takım namına çok iyi savaştık. Sonuç asıl kadar pes etmedik. Bugün yaptıklarımızla hava duyuyorum.” dedi.

Performansından memnun olduğunu tamlayan Ebrar, “Mutluyum. Umarım takıma daha çok katkı sağlayabilirim. Takım arkadaşlarım yardımıyla bunların hepsi aslında oluyor. Umarım değme karşılaşma elan mebzul bir başarım sergilerim.” şeklinde konuştu.Share: