Fenerbahçe ilk defa Eskişehir Bakir Stadyumu’nda pik çıkacak

Spor Toto Süper Tabur’in 4. haftasında oynanacak Konyaspor- Fenerbahçe maçının Eskişehir Kullanılmamış Stadyumu’nda oynanacağı açıklanırken, Fenerbahçe ise ilk defa bu statta maça çıkma.

Yeşil-beyazlı takımın Spor Makat Süper Loda’in 4’üncü haftasında mihman edeceği Fenerbahçe maçının oynanacağı stadyumu muhtemelen oldu. Türkiye Ayak Topu Federasyonu (TFF), Konya’da düzenlenen 5. İslami Tesanüt Oyunları’nda MEDAŞ Konya Büyükşehir Uray Stadı zeminin hasar görmesinden âlem ayak topu oynamaya yarar olmadığı belirtilmişti.

Yeşil-beyazlı kulüp, MEDAŞ Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumu zemininde ülkü olduğunu belirterek 29 Ağustos Pazartesi günkü Fenerbahçe maçının İstanbul’da oynanmasını kâm etmişti. A.Konyaspor aracılığıyla açıklamaya bakarak, Süper Yığın maçı Eskişehir’de oynanacak. Stadyumdaki hizmet ve onarım çalışmalarının bitmeme ettiği belirtilirken, “Fikstür gereği 29 Ağustos Pazartesi günü saat 19.15’de MEDAŞ Konya Büyükşehir Stadyumu’nda oynanması gereken Fenerbahçe maçının, tıpkısı devir ve saatte Eskişehir Bakir Atatürk Stadyumu’nda oynanacaktır” ifadesi kullanıldı.

Öte yandan, tahminî 6 buçuk sene aradan sonra Eskişehir’de pik çıkma olan Fenerbahçe, Eskişehir Yeni Stadyumu’nda ise tarihinde ilk defa pik çıkma. Fenerbahçe, en son 18 Karı 2016 tarihinde Eskişehirspor ile Atatürk Stadyumunda yüz yüze gelmişti. – ESKİŞEHİR

Share: