Fatih Karagümrük-İstanbulspor maçının peşi sıra

Spor Kaba Et Süper Lig’in 8. haftasında deplasmanda VavaCars Fatih Karagümrük’ü 2-1 yenen İstanbulspor’un maharet direktörü Osman Zeki Korkmaz, takımına cebin oynayan ligdeki gelişigüzel ekibin yüz olduğunu söyledi.

Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki maçtan sonraları planlı basın toplantısında mütekellim soluk-siyahlı ekibin teknik direktörü Korkmaz, ligin önceki üç haftası sonrasındaki süreçte nüsha anlamında çıkışa geçtiklerini belirterek, “Milli aradan bilahare birlikte evvel maçımız, eş tabloda olan Karagümrük’leydi. Aynı yerde final üzere. Esasen Süper Lig’de herhangi bir maç bitiş kabil. İstanbulspor’un oynadığı temas maçta rakip şakak. Bunu samimiyetimle söylüyorum; bu mahiyet, alçak gönüllülük değil. Bunu unutmamak gerek. ‘Tığ olduk’ dediğimiz an işimizin bittiği andır.” dedi.

“3. bölgede belirleyici hisse senedi yapma sorunumuz var”

Kendilerini bu aşamaya getiren oyun anlayışlarını kaybetmemeleri gerektiğini, zira geliştirebilecekleri bir tane şeyin bu oyun anlayışı olduğunu nâkil Korkmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yaptığımız analizlerde, hataları incelediğimizde, zat nısıf sahasında baziçe kurarken sunu fazla tümden kaybeden topluluk Karagümrük’tü. Tığ da Fenerbahçe ile birlikte genişlik aşkın tümden kazanan takımız. Gravite yapmamız gerekiyordu. Bunu yaptık, gösterişli pozisyonlarda topları kaptık amma 3. bölgede belirleyici hareket yapma sorunumuz var. 10 global 2-3’ünü bereketli yapıyoruz, farklı topları kaybediyoruz. Bunları çözmemiz geçişsiz. Herhangi Bir maçta pozisyonları değerlendiremiyorsunuz. Buradan bundan sonrası üzere takımıma hem tasavvur veriyorum hem üstelik kendime ayrımsız vazife belirliyorum.”

Intaç edilen mesafedeki efdal şiddetli sprint koşularında ligin en son sıralarında bulunduklarını ve rakiplerinden bu anlamda ayrıldıklarını üstelik kaydeden Korkmaz, “Karşılaşma uzadıkça elan çok hâl bulacağımız biliyorduk. 2-1 den sonraları haddinden fazla aşkın skoru siper pozisyonuna girdik. Geliştirmemiz müstelzim ayrımsız öz bu birlikte.” diyerek konuştu.

İstanbulspor’un geriden gelerek nokta veya puanlar almasıyla ilişkin üstelik Korkmaz, “Geçtiğimiz yıldan bu yana bir oyun kültürü yaratmaya çalışıyoruz. Çevrim bitti zat video analizimizi yaptık. Kimler ümit altında kaldı diye. 3 fark larpadak yaptım devrede. Bu takıma mental şok verdi. Herkesi tahammül etmek üzere berrak tıpkısı madde yapmamız gerekiyordu. İkinci nısıf oyuncularım taktiği iyi uyguladı. Yersiz alanları çok daha ongun değerlendirdik. Baziçe felsefesi üzerinden tebeddülat yaptık.” değerlendirmesinde bulundu.Share: