Fatih Karagümrük-İstanbulspor maçının ardından

Spor Ayak Süper Lig’in 8. haftasında kişi evinde İstanbulspor’a 2-1 yenilen VavaCars Fatih Karagümrük’ün maharet direktörü Andrea Pirlo, üstünkörü oynadıklarını belirterek, “İlk yarıda hak ederek öne geçtiğimizi düşünmüyorum.” dedi.

Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki maçtan sonra planlı matbuat toplantısında konuşan İtalyan teknikçi, “Tıpkısı maçı elde etmek istiyorsanız hakeza oynayamazsınız. Hep düet mücadelelerde rakip bizden elan iyiydi. Biz o kadar mütekâsif değildik diyebiliriz pik. Bu büyüklüğünde değme oynarsınız zaten sonuç elde edemezsiniz. İlk yarıda hak ederek öne geçtiğimizi düşünmüyorum.” diyerek konuştu.

Aslında, 2 yahut 3. golü bulabileceklerini amma bunun gerçekleşmediğini anlatan Pirlo, gönülsüz oyunun son vermediğini dile getirdi.

Pirlo, 7 maçta 6 nokta almalarının ve haftaya Fenerbahçe’ye misafir olmalarının üzerlerinde güçlük yaratıp yaratmadığına ait soruya ise “Oyuncuyken dahi hocayken dahi baskıyı hep hissedersiniz. Futbolun en önemli yanlarından biri bu. Öncelikle ne yapıp ne yapmadığımıza bakıp Fenerbahçe maçına hazırlanmaya çalışacağız.” yanıtını verdi.Share: