Fare yapışkanına yakalanan yavru pisik, tedaviye alındı

OSMANİYE’de fare yapışkanı sürülen tuzağa sakıt çocuk pisik, kurtarılıp, tedaviye alındı. Kedinin durumunun ferah olduğunu belirten baytar doktor Büyük Laçinbala, “Öncelikle hazır para yağ ile ovalayıp, yapışkanı uzaklaştırdık, arkası sıra şampuan ile yıkama işlemine geçtik” dedi.

Sosis parçaları konulup, fare yapışkanı sürülen kartonun üzerindeki çocuk kediyi görenler, durumu Osmaniye Belediyesi’ne bildirdi. İhbarla gelen ekipler, kediyi kartonla alıp, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) Tedavi Merkezi’ne götürdü. 4-5 maaş olduğu hesap edilen, aç ve susuz kaldığı anlaşılan kedi ile ilişik hikmet veren veteriner doktor Mürtefi Laçinbala, “Anlaşılan ki saatlerce kurtulmak amacıyla uğraşmış fakat henüz da yapışmış. Öncelikle likit yağ ile ovalayıp, yapışkanı uzaklaştırdık, peşi sıra şampuan ile yıkama işlemine geçtik” dedi.

‘FARE YAPIŞKANI YASAKLANSIN’Kurutma işleminin ardından tıpkı süre güç bakımda tutulan kediyi hususi yoğun hizmet maması ile beslediklerini anlatan Laçinbala, “Bibi üstünde karışık etkisi olan kedimize, engelsiz yaralarda kullandığımız allık benzeri ayrımsız deva uygulayıp, hayat kalitesini benzeri miktar elan iyileştirdik” diye konuştu.

Kedinin tedavisinin sürdüğünü fakat durumunun bol olduğunu belirten Laçinbala, henüz sonraları hayvanın sahiplendirileceğini dile getirdi. İşkenceli ölüme banko alın olduklarını anlatım eden Laçinbala, “Fare yapışkanlarının yasaklanmasını istiyoruz. Hakeza ayrımsız uğraş imkânsız. Tıpkı canlıya, bu kadar ıstırap veren öldürme yönteminin olmaması lazım” dedi.Share: