Eskişehir’de 17 ve 18 Eylül’de gök albeni gösterileriyle renklenecek

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde 17 ve 18 Eylül’de yapılacak “Sivrihisar Gelgel Gösterileri 2022” amacıyla hazırlıklar sürüyor.

Sivrihisar Havacılık Merkezi, Eskişehir’e 94 kilometre uzaklıktaki ilçenin Yeşilköy Mahallesi’nde 2014’te faaliyete geçirdiği Necati Mütezayit Tesisleri’nde bu sene gösterilerin 7’ncisini gerçekleştirecek.

Etkinlikte, Türk Albeni Kuvvetleri akrobasi timi SOLOTÜRK ve Jandarma Genel Komutanlığının “Polat Kanatlar” timi, Türk Silahlı Kuvvetleri paraşüt takımı, Jandarma Genel Komutanlığı Komando Er Özel Asayiş Komutanlığına kapalı paraşüt ekibi, Türk Gelgel Kurumu hava sporları ekibi ile “Sapık Anlılar” paraşüt ekibi gösteriler sunacak.

TUSAŞ’ın geliştirdiği terbiye uçağı HÜRKUŞ üstelik etkinlikte pervaz yapacak. Antrparantez M.S.Ö. Albeni ve Gök Müzesi envanterindeki tarihi hava taşıtları gösteride saha takanak.

Uçman Emiliano Del Buono kontrolündeki Boeing Stearman tipi uçağın kanadında İsviçreli Danielle Del Buono üslup gerçekleştirecek.

Yaklaşık 20 yıldır bu arada pervaz özne “The Acrobats” pilotları Franck Soubrane ve Eddy Dussau, Pitts S2S ve Extra 260 uçakları ile cambazlık ve albeni yarışı pilotu Daniel Genevey Extra 330 SC tipi uçağıyla eylem sunacak.

Türkiye’nin yegâne sivil avrat cambazlık pilotu kızı Semin Öztürk Şener ise ACT Çekicilik Yolları sponsorluğunda kırmızı renkli Pitts S2-B uçağıyla gökyüzünü renklendirecek.

Sivrihisar’bile 17 ve 18 Eylül’deki gösteriler, halka küşade ve ücretsiz düzenlenecek.

Share: