Erzincanlı Şavaklı gençlerden depremzedelere 517 bin TL bindi

Erzincan’da tulum peyniri üreticiliği işleyen Şavak Aşireti gençleri, öz aralarında topladıkları 517 bin Türk Lirası’nı depremzedelere gönderdi.

Erzincan’üstelik geçimlerini hayvancılıkla sürdüren Erzincan Tulum Peyniri üreticileri, depremzedelere yardımcı olmak için topladıkları 517 Bin Türk Lirası’nı Erzincan Valiliği Kahramanmaraş Deprem Yardım kampanyasına aktardılar.

Arkalama kampanyası ile ait namına mütekellim Mehmet Felek; “Gerçeğimiz olan hareket ile bir kat henüz karşı karşıya geldik. Hangi efsus ki tekrar bir nice canımız gitti. Amma bizler Türkiye Cumhuriyeti kendisine gelişigüzel şeyin üstesinden geldik bunun da üstesinden geleceğiz. 7’den 70’e cümle çabalıyor yardıma koşuyor. Bizlerde elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştık. Bu çalışmamızda depremzedelerimize 517 Bin Türk Lirası topladık ve Kahramanmaraş kampanyasına gönderdik. Tıpkısı zamanda besin, çul, barınma, araç kabil bir nice yardımımız seçme dönme Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay illerine bitmeme ediyor. İnşallah bilcümle gelişigüzel yaralarımızı sunma bodur sürede saracağız. Hayatını kaybeden ve arkasında gözü yaşlı binlerce insanımız var. Cenabıhak hepsine çıdam versin, inşallah tıpkı daha hakeza acılar yaşamayız ve bu son tamam. Şunu üstelik söylemekte yarar var, elimizde gönderebileceğimiz 1 Türk Lirası birlikte olsa gönderelim çünkü şu an deprem bölgelerimizin her birimize ihtiyacı var” diye niteleyerek konuştu. – ERZİNCAN

Share: