Erzincan’da kurtuluş ve yer sarsıntısı şehitleri için Mevlid-i Şerif okundu

13 Küçük Ay Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıl dönümü münasebetiyle cümle Halas Şehitleri ve tam Yer Sarsıntısı Şehitleri üzere Mevlid-i Kutsal programı düzenlendi.

Camii Mehabetli Camii’nde akşam ezanı namazını müteakiben planlı programda Kur’an-ı Cömert tilaveti, ilahiler, salavatlar ve tesbihatlar okunmasının arkası sıra bilcümle şehitlerimiz üzere dualar edildi.

Program sonrasında mütekellim Erzincan Valisi Mehmet Sirkat, Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut ve 10 ilimizi derinden etkileyen sarsıntı bölgesine, Erzincan yerine şu temel kadar yapılan yardımlar ile ilişkin bilgiler verdi.

Vali Sirkat, konuşmasında bölgeye şu esas büyüklüğünde 275 tır ve 75 kamyon yardım yolladıklarını belirterek; “Bunun içerisinde gıdadan, giyime, odundan, sobasına kadar, tüm yaşam malzemeleri bulunan. Hiçbir ayrımlılık gözetmeksizin, kurumlarımızla, kuruluşlarımızla, esnaflarımızla, siyasal partilerimizle, sivil topluluk kuruluşlarımızla ve temas yaştan vatandaşımızın desteği ile toplanan yardımları yer sarsıntısı bölgesine ulaştırmaya devam ediyoruz. Cenabıhak herkesten razı olsun. Şunu tümce bilsin ki, devletimiz bilcümle imkanları ve kabiliyetiyle oradaki 10 vilayette bakım ediyor. Hizmetlisinden valisine kadar orada bakım veriyor. Devletin sakim kaldığı tek husus yok, ama yaşanan acı o kadar nazik ki, dünyanın hiçbir süper gücü bunun altından kalkma imkanına eş değil, derece derece bunu onaracağız. 85 milyon insanın tek canevi kendisine attığı eksantrik benzeri devlet bulunmayan, bunu de hepimiz görüyoruz, gözyaşları ile izliyoruz. Bölgeye yardımlarımızı göndermeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımız bizlerden desteklerini esirgemesin” dedi.

Mevlid-i Mübarek programına Erzincan Valisi Mehmet Arak, Erzincan Şehremini Bekir Aksun, Erzincan sakat Mebus Sebahattin Karakelle, amme gurur ve kuruluşların yöneticileri siyasi parti temsilcileri ve çokça sayıda vatandaş katıldı. – ERZİNCAN

Share: