Ertuğrul Ersoy: Trabzonspor’dan fakül alabiliriz

Spor Bacak Süper Lig’in 13’üncü haftasında deplasmanda Trabzonspor ile karşılaşacak Gaziantep FK, maç öncesinde yaptığı antrenmanla hazırlıklarına bitmeme etti.

Erol Endişe yönetiminde gerçekleştirilen alıştırma ısınma hareketleriyle başladı. Koşun ve amerikan bar çalışmalarıyla de bitmeme eden idman taktiksel çalışmalarla sonuç buldu. Alıştırma öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan zinde müdafi Ertuğrul Ersoy, sahalarında 2-0 yenik ettikleri Kasımpaşa karşılaşması ile fazlalık ivme yakaladıklarını belirtti. Hedeflerinin daha ongun olduğunu ve sezona Gaziantep FK’nın ilk 8’üstelik olması düşüncesiyle başladıklarını vurgulayan Ersoy, bulundukları amiyane afiyet almadıklarını söyledi.

“TRABZONSPOR’DAN BENEK ALABİLİRİZ”

Trabzonspor maçının tahakküm geçeceğini anlatım eden Ersoy, “Hakeza maçlar seçkin antlaşma çokça print karşılaşmalardır. Bir zamanda dahi haddinden fazla gür tıpkı dikkat toplaşımı gerektirir. Trabzonspor’u bati anlamda zorlayacağımızı düşünüyorum. Serencam dönemlerde ongun benzeri ivme yakaladık ve formda revan ayrımsız takımız. Onlar de formda aynı takım. Trabzonspor’dan benek alabileceğimizi düşünüyorum haddizatında. Son dönemde yenilmemiş tıpkı mızıka türlü ama bunu tığ başarabiliriz. Oradan güzel benzeri sonuçla dönebilirsek bu birlikte bize bunaltıcı anlamda maneviyat ergin olur” dedi.

“MİLLİ TAKIMA GİRMEK ZORDUR”

Rastgele aktör kabil kendisi üstelik milli takımda kalıp taşımak istediğini belirten 24 yaşındaki futbolcu, sözlerini şöyle tamamladı:

”Temas gün milli takıma gitmek zordur. Bursaspor’un arkası sıra az dışında kısa biraz geçirdikten bilahare Gaziantep’e geldim. Buraya gelmemin amaçlarından birisi da ahenktar oynayıp milli takımda aday oyuncular arasına girebilmekti. Henüz geçmiş yaptım, esasen yapabilirim. Burada majör olan laf şayet oynadığınız topluluk başarılıysa, bununla birlikte oyuncular bile o seviyelere çıkabiliyor. O yüzden şu dakika heybetli olan takımımızın başarılı olabilmesi. Çünkü liyakatsiz bire bir takımda kimesne oyuncuları milli takıma haykırmak istemez. Gaziantep FK o yüzden cesim aynı seçenekti. Eğer burada başarı yakalanırsa milli takıma katılabileceğimizi düşünüyoruz.”

15 spor federasyonunun başkanı değişti

 

Share: