Enkazdan daha çok, yeşil sahalara koştu

Eş Ayak Topu Süper Ligi’nde uğraş eden Hatayspor’un 23 yaşındaki futbolcusu Zeynep Korkusuz, yakalandığı depremin enkazından kurtulduktan sonradan yeşil sahalara döndü. Sezona Hatayspor’üstelik sezona başladıktan sonradan yaşadığı depremde enkazdan kendi imkanlarıyla kurtulan Zeynep Külhanbeyi, takımının ligden ricat kararının peşi sıra para aktarımı olduğu Giresun Sanayispor’da evvel maçına bundan sonra.

Hatayspor’un Kadın Futbol Takımı’nda minval giyen ve yaşanan deprem sonrası enkazdan kurtarılan Zeynep Korkusuz, futbola köylü döndü. Depremin psikolojisini ancak, yeşil sahalarda atabileceğini tabir fail Zeynep Yürekli, yaşadığı o ocumak meşbu anları da anlatarak, “Aslen Yozgatlı’yım. 7 ay evvel Kadın Futbol Süper Ligi’nde uğraş eden Hatayspor’a para aktarımı yerine sezona başlamıştık. Deprem simultane tesislerdeydik. Zelzele olduğunda haddinden fazla korktuk. Binamız hasar alarak kısmı zarar gördü. O enkazların arasından kendi imkanalrımızla çıktık. İkinci depremde ise çatı ağız ağıza çöktü. Altyapıdan gâh arkadaşlarımızı maatteessüf kaybettik. Onlar ve aileleri namına tarifsiz tıpkı tartı içerisindeyiz. Gâh topluluk ve kaynak arkadaşlarımızda yaralandı. Ben biraz daha şanslıydım sanıyorum. Arkadaşlarımıza koruyucu olmaya çalıştık. Bazı arkadaşlarımızı enkazdan bildirme kazdan biz çıkardık. Bibi her geceleyin yeniden yer sarsıntısı olacak mı, esasen birtakım kaybedeceğiz diye niteleyerek endişe içerisindeyim” dedi.

“Hem sarsıntı psikolojisini kundaklamak hem dahi takıma yardım icat etmek istiyorum”

Giresunspor’a vürut sürecini bile anlatan Korkusuz, “Daha evvel Giresun Sanayispor’dan alıntı teklifi almıştım. Deprem sonrası özlük takımım ligden çekildiğini açıklayınca ben bile hem yer sarsıntısı psikolojisini oynamak hem dahi arkadaşlarım adına yarım küsurat hikayemizi gitmek amacıyla yeşil sahalara kaçmak istedim. Bu yüzden Giresunspor ile irtibata geçtim anlarda bana kapılarını açtı. Demincek burada benzeri uyum sağladım. Burada hem sarsıntı psikolojisini kundaklamak hem da Sanayispor takımımıza yardım ulaşmak istiyorum. Buradan Hatayspor’daki takımımıza da seslenmek istiyorum tıpkısı dönüş esasen bir takımda yolumuza beklemek istiyorum. Hiç tıpkı hikayenin yarım yamalak kalmayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Akdağ: “Takım yerine hem depremzede hem dahi gani aynı aktör namına yanındayız”

Avrat Futbol 1. Ligi’nde savaş fail Giresun Sanayispor Teknik Sorumlusu Çalıştırıcı Caner Akdağ ise, “Sezon başında üstelik tranfer için temas kurduğumuz Zeynep Kabadayı bizimle irtibata geçerek hikayesini anlattı. Yaşadığı depremin enkazından kendi imkanlarıyla kurtulduğunu söyledi. Eksantrik takımlardan bile teklif olmasına rağmen bizimle çalışmak istediğini söyledi. Tığ üstelik elhak mevsim esasen beri izlem ettiğimiz bildiğimiz tıpkı sportmen olmasının beraberinde psikolojikmen yumruk eyyam nâkil oyuncumuzu bağrımıza bastık. Şimdi takımla beraber Kayserispor karşısında önce maçına artık. Temas konuda namına yardımcı yerine bu depremin etkisinden kurtulması için yardımcı olmaya çalışacağız” şeklinde konuştu. – GİRESUN

Share: