Enformatik Vadisi’nde gerçekleştirilen Hikmet ve İletişim Teknolojileri Konferansı’nda şanlı bilgiler aktarıldı

Gebze’dahi kâin Enformatik Vadisi’nde gerçekleştirilen Kamuda Hızlandırılmış Dijital Tahavvül Paneli’nde ‘Akil Şehirlerde Keşfetmekten Değer Yaratmaya’ konulu tike yapıldı. Konuşmacı ve moderatör kendisine düzlük kayran Haberler.com ve Sondakika.com Genel Nişane Yönetmeni Av. Bedia Teymur’un beraberinde konferansta Mustafa Eskişehir Taşı, Erkut Taşdemir, Tuğba Kadı ve Serkan Gümrükçüoğlu üstelik kayran aldı.

PANELDE YAPAY ZEKA VE TEKNOJİNİN GELECEĞİ KONUŞULDU

Panelde meze düz TÜRKSAT Vukuf Teknolojileri Çözüm Mimarı Mustafa Patal, amme hizmetlerinin sunumunda bireşimli zeka, iri bilgi kabilinden teknolojilerin öne çıktığını belirterek “Uslu sistemlerden bahsediyoruz. amma velakin yapay zeka öne çıkıyor. Şuanda kamudaki dijital dönüşümlerde dahi sentetik zeka teknolojileri yoğunlukla kullanılmaya başlandı. Dünyada kim teknolojik gelişmelere sadık namına amme hizmetini tüketen vatandaşların de bu noktada amme hizmetlerinin sunumundaki talepleri değişiyor. Elan aptal çözümlere yöneliyorlar. Amme hizmetlerinin sunumunda bireşimli zeka, şişman veri kabilinden teknolojiler öne çıkıyor. Vatandaşın hizmetlere çabuk erişmeleri, enerjik bir şekilde almaları, zaman kaybının öne geçilmesi ve kamu hizmetlerinin tüketilmesinde adaletli ve eşitlikçi bir durum sağlanmasına faktör oluyor. Kamu tarafındaki faydalarından konuşmak icabında kamu kurumları hizmetlerini okunabilen ve sürekli sağlamaları, maliyetlerini düşürmeleri, hesap verilebilirlik ve şeffaflık anlamında faydalarda kamu vasıtasıyla sağlanabilmektedir ” diyerek konuştu.

KATILIMCILARA TEŞEKKÜRNAME ETTİ

Konferansı baştan sonradan kadar hevesli biçimde yönetmen Av. Bedia Teymur’un moderatörlüğü birlikte katılımcılardan tamam radde aldı. Teymur, konferansın önemine dikkat çekerek, kendilerini dinlemeye gelen umum katılımcılara teşekkür ettiğini dile getirdi.

Share: