Emet-Hisarcık Ölçülü Ölçekli Sanayi Bölgesinde evvel kazma vuruldu

Emet ve Hisarcık ilçesinde belediyelerin “Kuma Kalkınma” parolasıyla yola çıktığı Mutedil Ölçekli Endüstri Bölgesinde geçmiş etapta 400 kişinin çalışacağı tesisler amacıyla önceki kazma vuruldu.

750 dekar arazide kurulacak olan Ölçülü Ölçekli Uran’nin arazi bedeli, madun bina ve hafriyat giderlerinin belediyeler marifetiyle karşılandığını belirten Emet Şehremini Hüseyin Doğan, envestisman talebinde bulunan firmalardan yegâne şartlarının istihdam olduğunu vurguladı.

Bölgede kurulacak seramik fabrikası için hafriyat çalışmalarının belediye ekipleri eliyle başlatıldığını kaydeden Başbuğ Doğan, “Yatırımcı firmanın, ilk etapta 400 kişilik istihdamla başlamasını bekliyoruz. Hemen bu fabrikamızda 3 yıl içerisinde işçi sayısını 1000’e yükselmesi hedefleniyor. Bu yıl bitmeden inşallah temeli atılacak ve uran bölgemizde geçmiş ocaklık 2023 yılının önce aylarında tütmeye başlayacak. İki kaymakamlık şehremaneti başkanları adına kesim halklarımızın istihdamına yardım seçmek için balaban tıpkı projeye imza attık. yavaş yavaş ilerliyoruz. Yeni yılda değişik yatırımcılarımız de bölgede konuşlanmaya başlayacak.12 firmamız sanayi alanı için başvurdu. Yatırımlar arttıkça barhana veren değil, barhana alan nahiye amacımıza ulaşacağız “dedi.

Oluşturulan alanda yatırım hedefleyen 11 firmanın elan olduğunu söyleyen Hisarcık Şehremini Fatih Etkin, “Yıpranmamış yılda sair yatırımcılarımız da bölgede konuşlanmaya başlayacak. Bu toprakların çocuklarının doğduğu yerde çalışması ve göç etmemesi bizim amacıyla çok muhteşem. Emet ile beraber taşın altına gövdelerimizi koyduk. Arazi toplulaştırmasını sağlayarak, madun çatı çalışmalarını yapmaya başladık. İş adamımıza küçümseme verdiğimiz üzere biran önce yatırımını hayata geçirmesi hesabına hafriyatı iki belediye adına bizler gerçekleştireceğiz” dedi. 9’u iklim dışından mevrut yatırımcılar mızrap, seramik, ambalaj, medikal ve pisik maması sektörlerinde üretim yapacak “diye niteleyerek konuştu.

Ölçülü Ölçekli Uran Kooperatifi Başkanı Abdülaziz Çubuk ve Başkan Yardımcısı Şanlı Çeri ise, mevcut endüstri alanının taleplerle dolduğunu, taleplerin gerçekleşmesi ve alanın artırılması üzere çalışmaların kademeli tıpkısı şekilde bitmeme ettiğini belirttiler. – KÜTAHYA

Share: