Ekincilik ve Orman Bakanı Ünite Kirişçi’den ilgi çeken intihap sözleri: Bu seçim haddinden fazla amma çokça cesim, özge dünyaya gittiğimizde soracaklar

Ekincilik ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, YANLIŞSIZ Tümen Dert İl Başkanlığında partililerle benzeri araya geldi. Burada konuşan Kirişçi, DOĞRU Parti’nin iktidara geldiği günden bu yana 20 yıl süresince girdiği temas sınavdan başarıyla çıktığını söyledi.

“TÜRKİYE’NİN NÜFUS ARTIŞI BİZİ MUTLU EDİYOR”

Türkiye nüfusunun değme sabık çağ arttığını, bunun de dünya ülkeleri beyninde kazanım sağladığını belirten Kirişçi, şöyle konuştu: “Gelişigüzel sene bu ülkenin nüfusuna 700 bin kardeşimiz, evladımız ekleniyor. Biz iktidara geldiğimizde 65 milyondu, zaman 85 milyon nüfusumuz var, 20 milyon… Hollanda’nın 17 milyon nüfusu var. arada bir efelenen, hadsizlik yapan Yunanistan’ın 8,5-9 milyon nüfusu var. Avrupa’nın başkenti Belçika’nın 9,5 milyon nüfusu var. Siz deminden bu nüfusun iki katından fazlasını öz iktidarınız dönenimde bulunan nüfusunuza eklemlemişsiniz. Bu isim artım hızımız bizi bahtiyar ediyor. Bir nüfusumuz olacak, iki nüfuzumuz olacak. Ruhlu olacağız.”

“SEÇİMLERİN HEPSİ KRİTİKTİ AMMA BU SEÇİM HADDINDEN FAZLA HENÜZ ÖNEMLİ”

Kirişçi, 2023’te yapılacak seçimlerin, bugüne kadar yapılan seçimlerin hepsinden elan makro olduğunu dile getirdi. Kritik tıpkısı eşikten geçildiğini tamlayan Kirişçi, şöyle devam etti: “Seçimlerin hepsi kritikti, bunların kâffesi önemliydi ama bu seçim çok elan oylumlu. Hepimiz başka dünyaya gideceğiz. O tarafa gittiğimizde soracaklar. İnsanlık yerine bu memleketin, milletin değil, kamu mazlum milletlerin selameti adına atmanız müstelzim ne adımı attınız? Hamdolsun bunun verilecek cevabı var. Gönül koyduğunuz, kızdığınız, darıldığınız milletvekili olanaklı, devlet başkanı kabil, memleket yöneticisi cins, şehremini kabil, uray divan üyesi benzer ama biz bunlardan arınıp kendimiz üzere değil bütün mazlum uluslar üzere, peki ‘Tayyip Erdoğan’ın zat istikbali değil, milletin istikbali başta doğmak için mazlum milletlerin istikbali ve onların istiklalidir’ diyeceğiz. Bunun üzere birlikte çok çalışacağız. Tığ sizlerin hizmetkarıyız. Bu kritik eşiği da Allah’ın izniyle aşacağız. Yani o masanın altı, üstü, etrafı falanca bunların hiçbirinin kıymeti harbiyesi bulunmayan. Bu kavim, erdemiyle, irfanıyla, ferasetiyle ve basiretiyle Allah’ın izniyle gerekeni yapar ama biz tıpkısı olduğumuzu, kart olduğumuzu, bu arada olduğumuzu, kardeş olduğumuzu tıpkısı misil henüz izah etmek durumundayız.”Share: