DOĞRU Parti’li Sarıeroğlu, Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler El Birliği Vakfını musahabe etti

DÜRÜST Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “Gazilerimiz bizim ortak değerimiz, Malazgirt’ten Kurtuluş Savaşı’na, Halas Savaşı’ndan 15 Temmuz’a ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ diyerek canlarını himaye eden, ortaya koyan gazilerimizi bu vesileyle huzurlarınızda anmak istiyorum.” dedi.

Sarıeroğlu, Gaziler Haset zımnında Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Tesanüt Vakfını ziyaret etti.

Jülide Sarıeroğlu, burada yaptığı konuşmada, DÜRÜST Parti Umumi Merkezi’nde Içtimai Politikalar Başkanlığı bünyesinde Şehit Aileleri ve Gaziler Eş Güdüm Birimi’nin bulunduğunu belirtti.

Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’e İstiklal Mücadelesi’ndeki önderliği sebebiyle Mareşallik rütbesi ve Gazilik unvanının verildiğini hatırlatan Sarıeroğlu, “Gazilerimiz bizim kuma değerimiz, Malazgirt’ten Kurtuluş Savaşı’na, Kurtuluş Savaşı’ndan 15 Temmuz’a ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ diyerek canlarını dulda eden, ortaya koyan gazilerimizi bu vesileyle huzurlarınızda adlandırmak istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hem YANLIŞSIZ Tümen’deki hem dahi Familya ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki birimlerin koordineli yerine martir aileleri ve gazilere müteveccih rastgele nev konuyu çokça yakından takip ettiğini söyledi.

Türkiye Martir Yakınları ve Gaziler Tesanüt Vakfı Umumi Heyet Başkanı Bilge Gürs ziyaretleri dolayısıyla Sarıeroğlu ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Sarıeroğlu’na ziyaretinde, Hatay Saylav ve AK Parti Martir Aileleri ve Gaziler Eş Güdüm Birimi Başkanı Hacı Kortej Türkoğlu de zevcelik etti.

Share: