Depremin alem ismi minik Baran: “Çıktı üşümüyorum tersine terliyorum”

Depremin alem ismi minik Yağmur: “Artık üşümüyorum bilakis terliyorum”

9 yaşındaki Baran Albayrak, “Haddinden Fazla üşüyorum, ellerim ak pak oldu. Anneanneme müracaat etmek istiyorum ağababa” sözleriyle hafızalara kazınmıştı

Yağmur Albayrak:

“Kelime-i Şehadet getirdik. Eskimemiş bire bir döneme başlayacağımızı söyledik”

“Aktif olun, korkmanıza tek icap bulunmayan”

“Ben göçük altında paniklemedim ve korkmadım”

“Zordu amma gene dahi dayanabildim. Haddinden Fazla soğuktu, çokça rüzgar esiyordu”

ELAZIĞ – Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde 40 saat bilahare gerileme altında çıkartılan ve “Çokça üşüyorum, ellerim ak pak oldu. Anneanneme gitmek istiyorum ağababa” sözleriyle hafızalara kazınan 9 yaşındaki Baran Albayrak, yaşadıklarını anlattı. Daha Çok üşümediği ve bilakis terlediğini dile getiren Yağmur, peşi sıra muhabirden mikrofonu alarak melodi söyledi.

Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut depremde 7 kıvrım tıpkısı yapı bozulmuş ve 40 saat sonradan göçük altından 9 yaşındaki Baran Albayrak sağ çıkarılmıştı. Babasının başında daima maneviyat verdiği kıtipiyoz Baran, “Çokça üşüyorum, ellerim bembeyaz oldu. Anneanneme gitmek istiyorum baba” sözleri ile herkesi ağlatmıştı. Depremin simgelerinden birisi haline gelen Baran’un tedavisi Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde sürüyor. Yaşadıkları o anları anlatan Yağmur, imdi üşemediğini ve tersine terlediğini söyledi. Muhabirin elinden mikrofonu alan ve haz belirten Yağmur, arz sevdiği artist olan Bahir Yer’ı kazanmak istediğini dile getirdi.

“Korkmanıza tek gerek bulunmayan, Lügat-i Şehadet getirin”

çabucak ürkü yaşadıklarını belirten Baran Albayrak, “Sarsıntılar olmaya başladı. Babamda beni tuttu. Koltuğu tutacakken eli çokça köyü sıkıştı. Babam üstüme düştüğü üzere benim da ayağım sıkıştı. Beni çıkarmakta zorlandılar amma kurtulduk. Lafız-i Şehadet getirdik. Eskimemiş tıpkı döneme başlayacağımızı söyledik. Çıktı üşümüyorum bilakis terliyorum. Hoca tutmak istiyorum. Zira öğretmenimden görüyorum ve haddinden fazla hoşuma gidiyor. İlk geçmiş boynuma boyunluk taktılar. Ondan sonraları cümle beni havaya kaldırdı ve ambulansa koydu. Sonraları babamı bile koydular. Babam, biz buradan tıpkısı çıkalım, annen ile Elif’i kurtaralım bu arada eskimemiş tıpkısı avlu kuracağız ve tatile gideceğiz dedi. Diri olun, korkmanıza hiç lüzum namevcut. Sözcük-i Şehadet getirin. Ağzınızdan değil burnunuzdan koku cebin” dedi.

“Zordu ama tekrar bile dayanabildim. Haddinden Fazla soğuktu”

Kriz altında paniklemediğini ve korkmadığını nâkil Albayrak, “Babam yanımda olduğu amacıyla korkmadım. Ağzımdan değil burnumdan dem aldım. Zordu amma gene üstelik dayanabildim. Haddinden Fazla soğuktu. Haddinden Fazla rüzgar esiyordu. Tıpkısı baktım neymiş ağaçlar var. Enkazın altında benzeri mum gördüm ama babamda gördü. Belki birlikte bizi yetirmek amacıyla gelenler ışık tutuyordu. Sözde habbe dip bahçesindeydik. Haz söylemeyi ve dinlemeyi haddinden fazla seviyorum. Yer sevdiğim sanatçı Deniz Toprak ile görüşmek istiyorum” diyerek konuştu.

“Yürümeye başlayacak”

Yağmur’un keyif durumu üzerine bilgelik veren yengesi Ilişik Albayrak, “40 saat sonradan kurtarıldı. Haddinden Fazla sevindik. İlk geldiğinde ayağı kötüydü. Demincek toparladı ve ameliyatlarını üstelik oldu. Bu hafta hastaneden çıkacağız. Pazartesi günü dahi yavaş yavaş yürümeye başlayacak” şeklinde konuştu.

Share: