Damla Projesi Gönüllüleri Gümüşhane’de

Gümüşhane’dahi Toyluk ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Damla Projesi çerçevesinde Gümüşhane’ye mevrut 24 gönüllü taze Gümüşhane’ye geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gönüllülük esasına göre hayata geçirilen Katre Projesi gönüllüsü 24 güre Gümüşhane’ye gelerek hem gönüllere dokundu hem birlikte kentin tarihini ve kültürünü yakından aşinalık fırsatı buldu. Proje çerçevesinde belde temizliği ile gelişigüzel şehit ailelerini ve şehit kabirlerinin ziyareti kabil birçok içtimai sorumluluk etkinliği da gerçekleştiren 24 nefis öğrenci grubu sonuç namına Gümüşhane Valiliği toplantı salonunda Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek ile tıpkı araya gelerek, proje çerçevesinde gerçekleştirilen etkinliklerle ilgilendiren vukuf verdi.

Gümüşhane halkıyla dostane etmeyi haddinden fazla sevdiğini belirten Fırat Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü öğrencisi Sudanlı Ahmed Eltayeb, “Biz Katre Gönüllüleri Hareketi olarak burayı ülfet etmeye, Gümüşhane’bile 10 günce gönüllülük faaliyetlerinde düşmek üzere geldik. Gümüşhane’nin halkıyla arkadaşça etmeyi sevdik. Türkiye’ye geleli 11 kamer oldu geldiğimden beri gönüllüyüm. Biz burada mekân temizliği, dezavantajlı aileleri mülakat ve martir aileleriyle bire bir araya gelerek kabirlerinde ziyaret ederek yakarış kavramak ve bire bir tebessüm tezyit etmek bizim amacımızdı.” dedi.

Ziyaretin arkası sıra Damla Projesi gönüllüsü çoluk çocuk tarafından Ilbay Taşbilek’e plaket verilerek, Damla Projesi rozeti takıldı. – GÜMÜŞHANE

Share: