Cumhuriyet Altını Üniversitesi ile Türkiye Ski Federasyonu beyninde teşrikimesai protokolü imzalandı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) ile Türkiye Kayak Federasyonu beyninde işbirliği protokolü imzalandı.

SCÜ Senato Salonu’ndaki imza törenine Rektör Prof. Dr. Bilici Şans, Türkiye Ski Federasyonu Başkanı Mürtefi Oto, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Sulh ve Ski Milli Takım sporcuları katıldı.

Törende mütekellim Felek, Spor Bilimleri Fakültesi ile Türkiye Kayak Federasyonu ortada imzalanan işbirliği protokolünün dobra olmasını diledi.

Göreve geldiklerinde akademi olan Spor Bilimlerini fakülte haline getirdiklerini söyleyen Kader, “Böylecene hem akademik anlamda öğrenci yetiştireceğiz hem dahi spor camiasına mektepli yetiştireceğiz. Cümle spor federasyonları ile protokollerimiz olacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Mualla Oto ise Sivas’ın Anadolu’nun bayrı tıpkı şehri olduğunu tabir ederek, “Milli bando sporcularımız çalışmalarını günlerdir, Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde yapıyorlar ve buna takat sınırı testleri üstelik karışma. Bu protokol ile hem Türkiye Kayak Federasyonu bünyesindeki cihazlar hem üstelik burada mevcut cihazları eli nimetli ayrımsız şekilde kullanarak takımlarımızı acun ve olimpiyat yarışmalarına hazırlayacağız.” diye konuştu.

Prof. Dr. Serkan Barış üstelik imzalanacak protokol kapsamında fakülteleri bünyesinde kâin eksiksiz imkanlardan sporcuların yararlanacağını rapor etti.

Konuşmaların peşi sıra Şans ile Oto işbirliği protokolünü imzaladı.

Protokole bakarak, milli takımların sportif performanslarının ölçümü, değerlendirilmesi, takibi, sportif kabiliyet taraması ve yönlendirilmesi kadar bir nice alanda çalışmalar üniversitenin Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde bulunan takat sınırı laboratuvarı ve spor salonlarında gerçekleştirilecek.Share: