Cumhur Reisi Yardımcısı Oktay, SELIM Parti Sivas Teşkilatı ile buluşmasında konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Türkiye, uluslararası anlaşmalara dayanarak gereğini yaparsa Yunanın güvendiği adalara kar yağacak.” dedi.

Oktay, Sivas ziyareti kapsamında AK Öğür Sivas Teşkilatı ile benzeri araya geldi. Tıpkısı kafe-restoranda gerçekleşen buluşmaya DÜRÜST Öğür Sivas İl Yönetimi, Kadın Kolları Yönetimi, Şekil İlçe Yönetimi, İlçe Temel Basamak Avrat Kolları, Bilgisizlik Kolları başkanları, DOĞRU Parti İlçe Şehremaneti başkanları katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tam Sivas’a yer kalbi selamlarını ve sevgilerini ilettiğini belirten Oktay, Erdoğan’ın liderliğinde bu yola çıkarken, Türk milletinin derdiyle dertlenmeyi, sorunlarına, sıkıntılarına, beklentilerine hal bulmayı tasavvur edindiklerini söyledi.

Oktay, 20 yılın her bir saatini, beherglas dakikasını, beherglas anını millete hizmet aşkıyla geçirdiklerinin altını çizerek, “İl mülk, şehir site bire bir taraftan eksikleri gideriyor, diğer taraftan da önümüzdeki çeyrek altın asra, damga vuracak projeleri devreye alıyoruz. Ihtilas Veysel’in ifadeleriyle, ince uzun benzeri yoldayız, gidiyoruz sıra tün.” diye konuştu.

Sivas’ta yapılan ve devam fail yatırımlar üzerine hikmet alıp istişarelerde bulunduklarını aktaran Oktay, Sivas üzere çalışmanın tarihin emanetine ve kadim değerlere topluluk çıkmak eylemek olduğunu ve buna inandıklarını tabir etti.

Oktay, hem merkezi dümen hem da belediyelerde Sivas’a arz yakışan kamu hizmetini sunmanın mücadelesini verdiklerine belen ederek, şöyle devam etti:

“Ulaştırmadan sanayiye, tarımdan sağlığa seçkin alanda birçok yatırımlar devam ediyor. Bunu arz bereketli AK davayı Sivas’ta omuzlayan siz değerli kardeşlerim bilir. Sivas’ta, Türkiye Iri Budun Meclisi YANLIŞSIZ Fırka Kol Başkanımız Sayın İsmet Yılmaz esasen milletvekillerimiz Habib Içki ve Semiha Fellah ile Belediye Başkanımız Hilmi Âlim gibi millete hizmette işaret olmuş esame, tek dursuz duraksız çalışıyor. Geçtiğimiz 20 yılda Sivas’a 1,7 bilyon lira eğitim bilimi, 1,4 milyar liralık afiyet, 39 bilyon teklik ulaştırma ve altyapı yatırımı, 2,55 bilyon lira ekincilik desteği, 4,9 milyar lira erke yatırımı ve 2,2 milyar liralık toplu basamak ve toplumsal teçhizat yatırımı üzere rastgele alanda projelerle toplam 61,5 milyar lira yatırım yaptık. Bütün söylediğimiz kabilinden aşgınan çalışan yorulur mu? Sevdası millet olan usanç nedir bilir mi? Yurt için çoğaltan yürekler, bahane akseptans fehamet mi? Bakım ateşiyle yananlara ara vermek, duraklamak uygun mı? Yakışmaz. Tığ dahi Cumhurbaşkanımız liderliğinde benzeri zaman kesintisiz 81 ilimiz amacıyla milletimiz için çalışıyoruz. SELIM Öğür’nin birer neferi yerine gururla anlatacağınız muvaffakiyet hikayelerimiz var. Milletimizin onurunun çiğnenmesine katiyen hoşgörü göstermedik. Tek devir milletimizin yüzünü yere eğdirmedik. Millî ve uluslararası her zeminde ülkemizin başını sarp tuttuk. İç politikada ve aut politikada ezberleri bozduk, milli adımlar attık. İşte henüz bugün Sayın Cumhurbaşkanımızı Şanghay 5’lisi Zirvesi’hangi uğurladık, oradan BM Umumi Kurulu üzere New York’a geçecekler. Ağır bire bir diplomatlık turu. Hem şarki hem garp ile 360 etap önder diplomasisi yürütebilen, sorunları göz hizasında çözebilen ayrıksı benzeri lider var mı? Bambaşka neler yaptık; vesayeti yok ettik, demokrasimizi güçlendirdik.”

e-Heybet hizmetleri başta doğmak üzere, kamusal hizmetlerin kalitesini sürekli artırdıklarını ve genişlik birinci sınıf kamu hizmetini millete sunu acul şekilde sunmakla kalmayıp vatandaşların, tamlık illerin bu hizmetlerden fiyat şekilde yararlanmasını sağladıklarını tamlayan Oktay, Cumhur Reisi Erdoğan’ın liderliğinde savunma, ihracat, erke ve turizm kabilinden dayanıklı çokça alanda Cumhuriyet tarihinin rekorlarını kırdıklarını rapor etti.

Oktay, “Onlar abes gündemlerle uğraşadursun biz 250 bin konutluk, ‘Cumhuriyet Altını Tarihinin Sunu Balaban Içtimai Basamak Projesi’ni başlatmış durumdayız. İlk hamle konutlarını azami 2 sene süresince bitirip hak sahiplerine doğrulama etmeyi hedeflediğimiz içtimai ev projesinde Sivas’a 2 bin 56 ev inşa edilecektir. Kılıklı olsun.” dedi.

“Tehalüf gelişigüzel işi çıkmaza sürüklemenin kavgasını veriyor”

Tutum ilkin gelmek üzere, aksaklıkları fasletmek için uğraşırken muhalefetin gelişigüzel işi çıkmaza sürüklemenin, sürüncemede bırakmanın kavgasını verdiğini anlatan Oktay, muhalefetin PKK ile FETÖ’nün art bahçesinde kurdukları masada topluma kargaşa servis ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Hiçbirinin Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesi diyerek tıpkı derdi yok. İplerini markajcı abilerini hoşnut etmenin derdindeler. Türkiye Gök Ajansı kurarız, ‘şimdi uzayın zamanı mı’ derler. Karadeniz’birlikte gaz buluruz, inanmazlar. Çarpışma içinde bir hububat koridoru açıp tüm dünyanın besin sorununu çözeriz, görmezden varidat. Terörü kaynağında kuruturuz, tutup YPG’yi savunurlar. İsveç’le Finlandiya’yı masaya oturtup PKK/YPG ve FETÖ’ye karşı savaşım anlaşması imzalatırız, ‘elinize ne geçti’ diyerek sorarlar. Daha Sakarya Muharebesi’nin nerede gerçekleştiğini bilmeyen aynı tehalüf liderinden bahsediyoruz. Tekrar bu cehil cenahının belediye başkanı, tarihten bihaber şekilde Yunanistan’ı ağzına alamadan ecdadımıza saldırıyor. Hani siz Mustafa Kemal’in askerleriydiniz? Cumhuriyetin müessis ideolojisini oyun ediyordunuz hani? Milli uğraş ruhunu yaşatan bile desise eden da biziz. Öyle mi Sivas? 100 yıl evvel burada toplanan o gözü kara can kuşu, o istiklale giden yürekler bizlerde çarpmıyor mu?”

Oktay, 100 yıl önceki Sivas’ta Türk milletinin “milli sınırlar süresince vatan ayrılamaz tıpkı bütündür, parçalanamaz” diyerek haykırdığını ve yedi düvele kayran okuduğunu hatırlatarak, “100 sene geçmiş Sivas’ta ne dediysek 100 yıl bilahare bugün bire bir yerde benzeri kat henüz gene ediyoruz. Bayrağımıza, bağımsızlığımıza, vatanımıza uzanan elleri kırarız. Bu duruşumuz bölgemizin istikrarı ve dostlarımız için birlikte geçerlidir.” şeklinde konuştu.

“Ermenistan tahriklerine ve kışkırtmalarına benzeri an ilk son vermelidir”

Azerbaycan askerlerinin sınırda Ermeni terörüne maruz kaldığında Ankara’da, Sivas’ta şen uyunamayacağına bel fail Oktay, Karabağ zaferinden sonra sınırların netleştirilmesi üzerine Azerbaycan’ın birlikte olduklarını benzeri misil daha yineledi.

“Ermenistan tahriklere ve kışkırtmalara bir zaman önce sonuç vermelidir.” diyen Oktay, bu konuda Türkiye’nin rastgele ant Azerbaycan’ın yanında kayran aldığını ve Azerbaycan için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu vurguladı.

“Türkiye Ege’birlikte tepkisini gösterdiğinde doğrusu Yunan’ın gündüzü tün olacak”

Yunanistan’ın, seçkin zaman Türkiye’nin gelgel sahasını, mavi vatan sathını suistimal etmeye çalıştığına dikkati çekici Oktay, Yunanistan’ın uluslararası anlaşmalara göre diğer askeri statüdeki adaları silahlandırdığını ve Ege’üstelik vurdumduymaz itme yaparak, her devir çok sayıda bebeğin aileleriyle alay malay ölümüne sebep olduğunu söyledi.

Oktay, bu şekilde bodoslama debi eden tıpkı Yunanistan’a “aklını başına al, İzmir’i nisyan” denilince Türkiye’nin, tansiyonu yükselten taraf kendisine gösterilmek istendiğini belirterek şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanımız meydanda ve açık şekilde uyardı; ‘Adaları silahlandırmayı bırak yoksa bire bir şeb ansızın ….’ dedi. Bakıyoruz Miçotakis dahi ‘şeb yetişme ruz gel’ diyormuş. Bilmiyor mu acaba Türkiye Ege’birlikte tepkisini gösterdiğinde doğrusu Yunan’ın gündüzü gece olacak. Türkiye arsıulusal anlaşmalara dayanarak gereğini yaparsa Yunanın güvendiği adalara kar yağacak. Onları bu maceralara sürükleyenler, arkadaş görünenler tabii takkadak ortadan kaybolur o ant. Bu yüzden ‘İzmir’i unutma’ diyoruz, ‘Kıbrıs’ı nisyan’ diyoruz. ‘Ecdadımızın heybeti marufı cihandır, fıtrat değişir sanma. Bu soluk yeniden o kandır.’ Ana Deniz ötesinden sufle verenlerin barış getirdiği yerleri görüyoruz. Irak’ın halini, Suriye’yi, Ukrayna’yı görüyoruz. Türkiye, 20 yıldır barış, denge ve düzenlilik amacıyla çalıştıkça, birileri de çatışma ve savaş amacıyla hız gösterdi. Bizden değerlerimizi ayaklar altına alarak teslimiyet yolunu seçmemizi arzu ettiler. Ama bu ulus, tavrını karşısındakinin cüssesine göre belirlemeyecek büyüklüğünde bıçkın aynı millettir.”

Türkiye’nin hakkını hukukunu menfaat hesaplarına kurban etmeyecek kadar hareketli benzeri mutluluk olduğunu vurgulayan Oktay, Cumhur Reisi Erdoğan’ın liderliğinde yedi düvele cebin sağlıklı durduklarını ve zaman birlikte azimli duruşlarının sürdüğünü rapor etti.

Oktay, bu iradenin bitmeme etmesi, kazanımların kesintiye uğramaması üzere Sivas teşkilatının çokça yavaş çalışması gerektiğini dile getirerek, “Avrat kollarıyla, deneyimsizlik kollarıyla, ana kademesiyle bir zaman fasılasız her bir Sivaslıya ulaşması lazım. Sıfatımız ne olursa olsun hepimiz öncelikle bu davanın aynı neferiyiz. Eskisiyle yenisiyle yekpare kurum olarak ayrımsız ve beraberiz.” şeklinde konuştu.

Başarılarını geçmiş Allah’ın inayetine, bilahare Türkiye’yi yükseltme davasına olan bağlılıklarına ve bu yolda yaptıkları fedakârlık ve dayanışmaya borçlu olduklarını dile getiren Oktay, bunları unutmadan Cumhuriyetin 100. yılında Sivas’a eskimemiş zaferler hediye etmek için hep bu arada iş çağrısında bulundu.

Oktay, “Sizler, Abdulvahabi Gazi’den Ahmet Turhan Gazi’ye, Kadı Burhaneddin’den Sultan Keykavus’a, Gün-i Sivasi’den Akşemseddin’e, Domuzuna Hükümdar’dan Kova Veysel’e, büyüklüğünde bu toprakların tekmil hazinelerinin torunlarısınız. Türkiye’nin önce yerli uçaklarını üreten, ülkemizi demir yolu ağıyla donatan Nuri Demirağ’sınız. Türk politika tarihinin seçkin ismi, savaşım ve sav adamı Muhsin Yazıcıoğlu’sunuz.” diyerek konuştu.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın gecesini gündüzüne katarak, ülkesi amacıyla ne büyüklüğünde bati çalıştığına yakından şahit olduklarını tamlayan Oktay, “Uyumayan benzeri liderimiz varken tığ durabilir miyiz? Hal böyleyken yiğidolar durumunda sayabilir mi? Katiyen. Ilişki ve muadele içre sunduğunuz herhangi bir munzam değere bindi vereceğimizin, yanınızda olacağımızın sözünü ben buradan benzeri nöbet henüz sizlere veriyorum. Bu duygularla hepinize yol arkadaşlığınız amacıyla şehrimiz ve YANLIŞSIZ davaya verdiğiniz emekler üzere teşekkürname ediyorum. Kuruluşundan bugüne kadar DOĞRU Fırka Sivas teşkilatımızda misyon üstlenmiş parçalanmamış kardeşlerime sunu kalbi şükranlarımı sunuyorum. Coşkunuz ve misafirperverliğiniz için ayrıca teşekkürname ediyorum.” dedi.Share: