CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin DOĞRU Parti takım başkanvekillerinden eş izah Açıklaması

CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin YANLIŞSIZ Tümen takım başkanvekilleri, şehirlerin ve vatandaşların hak ve hukukunu korumaya devam edeceklerini belirtti.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Kültürlü, Eskişehir, Sazak, Muğla, Tekirdağ, Hatay büyükşehir uray meclislerinin AK Tümen kol başkanvekilleri, Tekirdağ’bile Rumeli İskelesi’nde matbuat toplantısı düzenledi.

Toplantının ortak açıklamasını okuyan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi SELIM Parti Ekip Başkanvekili ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, SELIM Partili 11 büyükşehir ekip başkanvekilleri adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün meram gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine hayat gayesi doğrultusunda olduklarına vurgu yaptı.

Yüksel, umumi manada milli savunmada, kalkınmada, enerjide ve ekonomide, yerelde ise Cumhur Reisi Recep Melamet Erdoğan’ın heves belediyeciliği vizyonuyla 81 ilde, 84 milyon vatandaşa doğruluk ettiği hizmeti yöneltmek ve verilmesini özlemek için ayrımsız araya geldiklerini rapor etti.

Yaklaşık 100 sene ilk Gazi Mustafa Kemal Atatürk vasıtasıyla kurulan CHP’nin ” Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun CHP’si”ne dönüştüğünü belirten Yüksel, “Atatürk’ün önsezi ve hedefleriyle yakından yahut alarga benzerliği bile kalmadığı günümüz CHP’sinde, Kılıçdaroğlu’nun diğer milli duruşu ve halkımıza söylediği yalanlarla art karın güdümünde ilerleyen bire bir politik çatı haline gelen partinin fehva yerindeyse şirazesi kaymıştır.” dedi.

Yüksel, Kılıçdaroğlu’nun anne prensibinin “hisse senedi adına bahane sezmek” olduğunu istikbal sürdü.

“Tahminlerinden çıktı bütçe gönderiliyor”

CHP’li belediyelerin hükümetin kendilerine hakikat göndermediğini sav ettiğini tabir eden Yüksel, şunları kaydetti:

“Yaptıkları birlik açıklamalarda, ‘hükümet bize kaynak göndermiyor’ diye niteleyerek halkımızı kandırmaya müteharrik ve mağdur edebiyatı özne CHP’li 11 büyükşehir şehremaneti başkanının yalanlarını, bugün sülale sahipliğini yaptığımız bu toplantıda, Tekirdağ’ın CHP’li büyükşehir belediyesine aktarılan ihtişam ödeneğinden bir örnek vererek tanıtlamak ve gerçekleri halkımızla tesahup etmek istiyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı gelir bütçesinde, merkezi bütçeden 770 milyon geleceğini öngörmüşken, YANLIŞSIZ Öğür hükümetimiz, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’hangi 2021 yılı amacıyla merkezi bütçeden 1 milyar 132 milyon 553 bin liralık göndermiştir.

Öyle bire bir CHP’li uray düşünün kim beklentisinin yüzdelik 147’sini karşılayan DÜRÜST Partili hükümete yönelik, ‘YANLIŞSIZ Öğür hükümeti servet göndermiyor, engelleniyoruz. o nedenle yatırım yapamıyoruz’ yalanlarıyla gelişim bilmezliklerine kulp adına hükümeti suçlasın ve bunca yalana rağmen, bu belediyenin 2019, 2020 ve 2021 yılarında, gerçekleşen dirimlik bütçesi toplamının yüzdelik 91’ini yine DÜRÜST Fırka hükümeti karşılıyor olsunb. Buradan da anlaşıldığı kadar Kılıçdaroğlu CHP’sinin büyükşehir belediye başkanları bile karmakarış beyanatlarla genel başkanlarının izinden gidiyor.”

“Becerisizliklerini örtmeye çalışıyorlar”

Yüksel, CHP eliyle yönetilen, 11 büyükşehir belediyesinin YANLIŞSIZ Parti grup başkanvekilleri adına bugün hem Kılıçdaroğlu’na hem üstelik millete cesim çağrıda gezmek için bire bir araya geldiklerine işaret etti.

CHP’li belediyelerin becerisizliklerini örtmeye çalıştıklarını kanıt eden Yüksel, şöyle devam etti:

“Sayın Kılıçdaroğlu, partiniz aracılığıyla yönetilen 11 büyükşehrimiz hizmetsizlik ve âcizlik yüzünden çabukça çökmektedir. Uray başkanlarınıza henüz önce yaptığınız ‘işinize bakın’ çağrısı denk bulmamıştır. Uray başkanlarınız kentlerine değil, kendilerine bakmaktadırlar ve her kamer hazırladıkları ‘acziyet deklarasyonları’ ile bu beceriksizliklerini örtmeye çalışmaktadır.

Bunu yaparken da algı ve yalana başvurmaktadırlar. Maalesef şehremaneti başkanlarınızın bu yalanına siz üstelik eş olmaktasınız. Demin sizi milletimizin nezdinde ‘Belediyelerimiz engelleniyor, kaynakları kesiliyor’ ifadelerinizi kanıtlama etmeye çağırma ediyoruz. Bunu kanıtlama etmezseniz, sizi milletimizin nezdinde fassal car ediyoruz.”

-“Tekirdağlılar arz fiyatlı suyu kullanıyor”

Yüksel, DÜRÜST Partili belediyelerin rastgele ant çalışmaya, üretmeye, milletin hak ve hukukunu korumaya bitmeme edeceğini vurguladı.

DÜRÜST Partili belediyelerin gece gündüz çalışmalarını sürdürdüğünün altını çizen Yüksel, “Milletimizi Kılıçdaroğlu CHP’sinin matlup, biber dolması ve beceriksizliğine mahkum etmemek üzere sakır sakır çalışmaya devam edeceğiz milletimiz müsterih olsun.” dedi.

Tekirdağlıların Türkiye’nin bildirme pahalı suyunu kullandıklarına vurgu özne Yüksel, bunun nedeninin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi olduğunu encam sürdü.???Share: