Çetelerin hapishanede çıkardığı çekişme sokağa taşındı! Çokça sayıda sivil birey verdi

Cereso 3 hapishanesinde geri, rakip çeteler Los Mexicles ile Los Chapos üyeleri arasında cidal daha çok. Çıkan kavgada 3 mahkum hayatını kaybetti, haddinden fazla sayıda kişi dahi yaralandı. Hapishanedeki olayların ardından, Los Mexicles çete üyeleri kent sokaklarında sivillere saldırdı.

İŞ YERLERİ ATEŞE VERİLDİ

Silahlı çete üyeleri marifetiyle tıpkısı pizzacıya yapılan saldırıda Mega Radio adlı radyo istasyonunda çalışan 4 kişi hayatını kaybetti. Ayrımsız benzin istasyonu ve 3 süpermarkete planlı silahlı ve molotofkokteylli saldırılar sonucunda ise 2 gelişim yeri ateşe verildi, 5 kişi öldürüldü. Hayatını kaybedenler arasında aylı aynı kadının olduğu birlikte bildirildi.

“MİSİLLEME YAPTILAR”

Amme Güvenliği Müsteşarı Ricardo Mejia Berdeja saldırılar hakkında yaptığı açıklamada, momentum olaylarının, Ciudad Jurez şehrinin 3 numaralı hapishanesinde birbirine düşman 2 suç grubuna mensup olan mahkumlar beyninde başladığını, fakat bu yanlışlık gruplarından biri olan Los Mexicles ünlü örgüt üyelerinin hapis olaylarına dişe diş namına şehrin farklı noktalarında takat eylemleri gerçekleştirdiğini söyledi.

ÇETE ÜYESİ 6 KİŞİ TUTUKLANDI

Berdeja, düzenlilik güçleri tarafından yapılan operasyonlarla çabukluk eylemlerine katılan 6 Los Mexicles üyesinin tutuklandığını ve şu anda Ciudad Jurez şehrinde asayişin sağlandığını belirtti. Ciudad Jurez şehrindeki bir nice süpermarket, lokanta ve üniversitenin gayret olayları sebebiyle zaman sadık olacağı açıklandı.Share: